Off-road po japońsku – Yokohama prezentuje nową oponę terenową

Nadeszła wiosna, a z nią na polskim rynku pojawiła się nowa opona Yokohamy. Model GEOLANDAR X-MT do jazdy w głębokim błocie i po kamienistej nawierzchni funkcjonuje w ramach linii GEOLANDAR, dedykowanej samochodom typu SUV, 4×4 i pick-upom. Opona będzie dostępna w sześciu rozmiarach: 35×12.50R20 LT 121Q do 7.00R16C 108/106N.

Opona GEOLANDAR X-MT G005 została opracowana jako bardziej ekstremalny wariant opony GEOLANDAR M/T G003, która na rynku europejskim pierwszy raz pojawiła się wiosną 2018 roku. GEOLANDAR X-MT G005 zapewnia jeszcze lepsze osiągi podczas jazdy terenowej, w tym po nawierzchniach kamienistych. Design opony nawiązuje do motywu skały, który stał się inspiracją przy projektowaniu wzoru bieżnika, masywnej ściany bocznej opony i logo GEOLANDAR, podkreślających off-roadowy charakter pojazdu.

Osiągi GEOLANDAR X-MT G005 w terenie są o wiele lepsze od parametrów modelu GEOLANDAR M/T G003. Zastosowany w GEOLANDAR X-MT wzór szerokich rowków w kształcie wypustów. Oprócz poprawienia osiągów pojazdu opona GEOLANDAR X-MT pomaga zminimalizować hałas generowany podczas jazdy w trudnym terenie. Model G005 jest odpowiedzią na potrzebę większego komfortu jazdy kierowców w trudnym terenie.

GEOLANDAR to globalna marka Yokohamy do pojazdów typu SUV, 4×4 oraz pick-upów, która wprowadza coraz to nowe produkty w odpowiedzi na różnorodne potrzeby rynku SUV-ów. Oprócz modeli przeznaczonych do jazdy w terenach błotnistych, GEOLANDAR X-MT G005 i GEOLANDAR M/T G003, a także wprowadzonego tej wiosny nowego modelu przeznaczonego do pojazdów szosowych – GEOLANDAR X-CV G057, marka GEOLANDAR obejmuje również GEOLANDAR A/T G015 – model całorocznej opony do jazdy w każdym terenie, GEOLANDAR H/T G056 – model do jazdy szosowej do samochodów średniej wielkości i dużych SUV-ów oraz GEOLANDAR SUV G055 – model przeznaczony do crossoverów miejskich i małych oraz średnich SUV-ów.

Cechy charakterystyczne GEOLANDAR X-MT G005

Koncepcja

GEOLANDAR X-MT G005 zapewnia doskonałe osiągi podczas jazdy terenowej po różnych nawierzchniach, takich jak: błoto, piasek i tereny skaliste. Design opony inspirowany skałą podkreśla off-roadowy charakter pojazdu.

Cechy produktu

Bieżnik wykorzystuje koncepcję designu opartą na motywie skał występujących w przyrodzie, podkreślając tym samym wizerunek pojazdu terenowego. Wzór szerokich rowków w kształcie wypustów zapewnia doskonałe osiągi podczas jazdy terenowej, gwarantując przyczepność na różnych nawierzchniach.

Design ściany bocznej

Duża ściana boczna podkreśla unikalny wzór opony i gwarantuje lepsze osiągi podczas jazdy terenowej, szczególnie na nierównych nawierzchniach.

Szeroka ściana boczna, doskonale komponująca się z dużym rozmiarem opony, gwarantuje bezpieczniejszą jazdę po błotnistych i skalnych nawierzchniach.

Bieżnik z motywem skały

Oryginalny design, oparty na motywie skał występujących w przyrodzie, został zastosowany równomiernie na bieżniku i wzdłuż obszarów bocznych. Wzór bieżnika jest symetryczny.

Szerokie rowki w kształcie wypustów

Zastosowanie wyjątkowo szerokich rowków zapewnia doskonałą przyczepność i lepsze osiągi na nierównej nawierzchni, w tym podczas jazdy terenowej, spełniając tym samym oczekiwania pasjonatów off-roadu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Złota Caster Semenya