Oppo wejdzie na rynek samochodów elektrycznych?

Oppo to jeden z najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych na świecie. Chińska marka planuje jednak wejść na zupełnie inną dziedzinę – rynek samochodów elektrycznych. Wydaje się więc, że zaraz po Apple i Xiaomi, Oppo będzie kolejnym producentem, który idzie w stronę motoryzacji.

Oppo stworzy elektryczny samochód?

Elektryczność jest przyszłością motoryzacji i coraz więcej firm zaczyna zdawać sobie z tego sprawę. Od kilku lat mówi się o tym, że Apple planuje stworzyć swój elektryczny samochód. To samo tyczy się Xiaomi, które rzekomo zaczęło już pracę nad swoim pojazdem. Do tego grona dołącza teraz Oppo, które złożyło wniosek o rejestrację znaku towarowego o nazwie „OCAR”.

Przeczytaj także: Skoro Xiaomi może, to Huawei też chce sprzedawać… samochody

OCAR, jak sama nazwa mówi, odnosi się do elektrycznego samochodu, o który chińska marka, chce poszerzyć swoją ofertę. Sugeruje się, że projekt ten nie jest odległą przyszłością, a czymś, co ma ukazać się na rynku zdecydowanie szybciej niż chociażby samochód Apple. Nie wiadomo jednak, czy Oppo zdecyduje się na wyprodukowanie samochodu od podstaw, czy podejmie współpracę z jednym z producentów aut.

Na rynku mają pojawić się auta innych producentów elektroniki

Tak jak już wspomniałem, producenci elektroniki widzą coraz więcej potencjału na rynku samochodów elektrycznych. Nie tak dawno, na nawiązanie współpracy, na mocy której stworzony zostanie samochód elektryczny, zdecydowały się firmy Xiaomi i Great Wall Motor. Koncept swojego samochodu pokazało również Sony! Model nazywa się Sony Vision-S i możecie zobaczyć go poniżej.

oppo sony vision-s
Koncept samochodu Sony o nazwie Vision-S.

Jeśli chodzi o auto od Apple, w dalszym ciągu nie wiemy „kiedy, co, jak i gdzie”. Producent twierdzi, że projekt samochodu już powstał, jednak nie wiadomo kiedy dostarczy nam jakichkolwiek informacji na temat swojego auta.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj