Oppo zrewolucjonizuje rynek smartfonów po raz kolejny?

Oppo, chiński producent smartfonów już raz zaprezentował technologię, która wyznaczyła nowe trendy na rynku smartfonów. Producent jako pierwszy zaprezentował wysuwające się z obudowy kamerki przednie, które dopiero po jakimś czasie zaczęły pojawiać się u konkurencji. Teraz przyszła pora na aparaty schowane pod ekranem, a Oppo właśnie zaprezentowało nową generację tej technologii.

Oppo pokazuje nową technologię

Aparaty ukryte pod ekranem to w dalszym ciągu nowość i niezbyt wielu producentów decyduje się na taki krok. Oczywiście z czasem zacznie pojawiać się o wiele więcej smartfonów z takim rozwiązaniem, jednak na takie zastosowanie decydują się nieliczni. Oppo po raz kolejny okazuje się prekursorem w kwestii niecodziennego umiejscowienia przedniej kamery w swoich smartfonach. Chiński producent zaprezentował trzecią generację technologii, która pozwala ukryć obiektyw pod ekranem naszego telefonu.

Oppo udostępniło w sieci zdjęcie wykonane za pomocą smartfona, który korzysta już z najnowszego rozwiązania. W poprzednich rozwiązaniach, po przyjrzeniu się zdjęciu można było zauważyć zamglenie i odblaski, które generowane były przez wyświetlacz. Trzecia generacja technologii wyeliminowała te zjawiska. Producent wykorzystał w niej sztuczną inteligencję oraz obwody wyświetlacza, dzięki czemu był w stanie uzyskać taki efekt. Oppo podkreśliło, że wykorzystało tutaj wyszkolony przez siebie silnik AI, który bazuje na dziesiątkach tysięcy zdjęć. To ma pomóc w uzyskaniu lepszego efektu ostatecznego. Zdjęcia posiadają lepszy balans bieli, HDR i korekty dyfrakcji, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających zdjęć.

Reklama

Oppo
Zdjęcie wykonane przy wykorzystaniu nowej technologii pozbawione jest zamgleń i odblasków.

Rewolucja nadchodzi?

Chiński producent chce doprowadzić technologię pozwalającą na umieszczanie kamer do selfie pod ekranem do perfekcji, dlatego też cały czas nad nią pracuje. Kolejnym wartym uwagi elementem jest rozmieszczenie pikseli w wykorzystywanym ekranie. Do tej pory wszystkie wyświetlacze posiadały zmniejszoną liczbę pikseli w obszarze, gdzie został ukryty obiektyw.

Przeczytaj także: Znamy specyfikację i wygląd Oppo Watch 2. Jest grubo!

W przypadku nowego rozwiązania Oppo oraz dostawca ekranów do smartfonów chińskiego producenta zdecydowali się na zmniejszenie geometrii każdego piksela, który znajduje się nad obiektywem. Dzięki temu charakterystyczna poświata zniknęła i nie jest widoczna podczas oglądania filmów czy przeglądania internetu. Gęstość ppi wynosi dzięki temu 400, czyli tyle samo, co na całym wyświetlaczy smartfona.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama