99
Views

Ostatni dzień 2021 roku to dobry czas na podsumowania. Firma analityczna Apptopia, która co roku przygotowuje ranking najczęściej pobieranych aplikacji na systemy mobilne, udostępniła najświeższe zestawienie. Jakie były najczęściej pobierane aplikacje na systemy mobilne w 2021 roku?

Najczęściej pobierane aplikacje w 2021 roku

Jak co roku firma analityczna Apptopia przygotowała ranking najczęściej pobieranych aplikacji na systemy mobilne. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach pracujących na systemach Google Android oraz Apple iOS. Jak można było się tego spodziewać ranking przepełniony jest aplikacjami serwisów społecznościowych. Obyło się jednak bez większych niespodzianek.

Przeczytaj także: Morderstwa i wiele więcej. Moderatorzy pozywają TikTok!

Pierwsze miejsce nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Najczęściej pobieraną na świecie aplikacją mobilną w 2021 roku był oczywiście TikTok. Platforma ta całkowicie zdominowała mijający rok. Poza triumfem w tym rankingu TikTok został najpopularniejszą domeną w sieci. Aplikację mobilną na systemy Android i iOS pobrało łącznie aż 656 milionów użytkowników. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się aplikacje serwisów należących do Mety – Instagram (545 milionów) oraz Facebook (416 milionów).

Meta może pochwalić się dobrym wynikiem

Bezpośrednie miejsca za podium przypadło aplikacji WhatsApp. Pobraną ją 395 milionów razy. Można więc powiedzieć, że Meta w dalszym ciągu króluje w rankingach. Na piątym miejscu znalazł się inny komunikator – Telegram. Użytkownicy pobierali go 329 milionów razy. Snapchat w dalszym ciągu jest popularny – 327 milionów pobrań uplasowało aplikację na 6. miejscu.

Sytuacja pandemiczna na świecie sprawiła, że częściej korzystamy z komunikatorów wideo. Idealnym na to przykładem jest aplikacja Zoom, która została pobrana 300 milionów razy. Oczko niżej, bo na 8. miejscu z wynikiem 268 pobrań uplasował się Messenger. Dla wielu dużym zaskoczeniem w rankingu najczęściej pobieranych aplikacji w 2021 roku może być obecność CapCut. Jest to aplikacja do edycji wideo. Pobrano ją 255 milionów razy. Ranking dziesięciu najczęściej pobieranych aplikacji na świecie w mającym roku zamyka Spotify z wynikiem 203 milionów pobrań.

najczęściej pobierane aplikacje

Źródło: Apptopia

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.