Jest wiele opcji na wydanie grubej gotówki. Niektórzy wydają niebotyczne pieniądze na rzeczy, które wydają się zwykłym obywatelom ze absurdalne. Przykładem są najdroższe tablice rejestracyjne. Do kolejnej kosmicznej licytacji doszło w ramach akcji charytatywnej w Dubaju.

Przy okazji akcji charytatywnej o nazwie Most Noble Numbers pod młotek trafiło dużo ciekawych eksponatów. Znalazły się tam m.in 3 znakowe tablice rejestracyjne, które są gratką dla arabskich szejków. Ta najdroższa została wylicytowana za sumę bagatela 9,5 miliona $. A to przecież tylko AA8 na tablicy. Kolejne taki jak “F55”, “V66” czy “Y66” również osiągnęły kwoty około miliona $.

Oto najdroższe tablice rejestracyjne - kosztują miliony
Oto najdroższe tablice rejestracyjne – kosztują miliony.

Ale nie tylko to przykuło uwagę licytujących. Za kwotę 1.36 miliona $ został sprzedany 9 cyfrowy numer telefonu “549999999”, a w licytacji było jeszcze 9 innych.

Najdroższe tablice rejestracyjne

Niestety jednak nie udało się przebić rekordu świata do którego należą tablice sprzedane w Californii. Te noszące oznaczenie “MM” kosztowały niespełna 24,5 miliona $. Ponad 100 milionów złotych za tablice i dodatkowo token NFT do nich. Kosmos. Inne o numerach “F1” w Wielkiej Brytanii natomiast osiągnęły kwotę 20 milionów $. I to w 2018 roku.

Wszystkie pieniądze z aukcji, a uzbierało się ich 14.4 miliona $, zostaną przekazane na poczet kampanii One Billion Meals, która zapewnia dostarczy pożywienie do aż 50 państw.

Źródło: Motor1.com