Oto najdroższe tablice rejestracyjne – kosztują miliony

Jest wiele opcji na wydanie grubej gotówki. Niektórzy wydają niebotyczne pieniądze na rzeczy, które wydają się zwykłym obywatelom ze absurdalne. Przykładem są najdroższe tablice rejestracyjne. Do kolejnej kosmicznej licytacji doszło w ramach akcji charytatywnej w Dubaju.

Przy okazji akcji charytatywnej o nazwie Most Noble Numbers pod młotek trafiło dużo ciekawych eksponatów. Znalazły się tam m.in 3 znakowe tablice rejestracyjne, które są gratką dla arabskich szejków. Ta najdroższa została wylicytowana za sumę bagatela 9,5 miliona $. A to przecież tylko AA8 na tablicy. Kolejne taki jak „F55”, „V66” czy „Y66” również osiągnęły kwoty około miliona $.

Oto najdroższe tablice rejestracyjne - kosztują miliony
Oto najdroższe tablice rejestracyjne – kosztują miliony.

Ale nie tylko to przykuło uwagę licytujących. Za kwotę 1.36 miliona $ został sprzedany 9 cyfrowy numer telefonu „549999999”, a w licytacji było jeszcze 9 innych.

Najdroższe tablice rejestracyjne

Niestety jednak nie udało się przebić rekordu świata do którego należą tablice sprzedane w Californii. Te noszące oznaczenie „MM” kosztowały niespełna 24,5 miliona $. Ponad 100 milionów złotych za tablice i dodatkowo token NFT do nich. Kosmos. Inne o numerach „F1” w Wielkiej Brytanii natomiast osiągnęły kwotę 20 milionów $. I to w 2018 roku.

Wszystkie pieniądze z aukcji, a uzbierało się ich 14.4 miliona $, zostaną przekazane na poczet kampanii One Billion Meals, która zapewnia dostarczy pożywienie do aż 50 państw.

Źródło: Motor1.com

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Twoje stare BMW może być lepsze niż nowe!

Po co kupować nowe, skoro twoje stare BMW może...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!