Ukradli NFT o wartości prawie 2 mln USD!

NFT, pomimo wątpliwej opinii dotyczącej kwestii prawnych, cieszą się dużą popularnością i wysoką wartością. OpenSea, największa internetowa giełda zajmująca się tokenami została zhakowana. Cyberprzestępcy ukradli ponad 250 propozycji, których łączna wartość to prawie 2 mln USD.

Ukradli NFT o łącznej wartości prawie 2 mln dolarów

OpenSea jest największą internetową giełdą, na której można sprzedawać i nabywać tokeny NFT. Niestety, w sobotę stała się ona celem hakerów, a cyberprzestępstwo zakończyło się sporym powodzeniem. Hakerzy, którzy włamali się na serwery giełdy, przywłaszczyli sobie aż 254 pozycji tokenów NFT.

Przeczytaj także: McDonalds wchodzi do Metaverse. Zamówisz prawdziwe burgery!

Rynek tokenów NFT jest bardzo wartościowy i cały czas zyskuje na popularności. Mogłoby się wydawać, że z pozoru zwykłe obrazki nie są zbyt dużo warte, jednak hakerzy, którzy weszli w posiadanie 254 pozycji, wykradli tokeny o łącznej wartości 1,7 mld dolarów.

Jak dokonano kradzieży?

W sobotę na giełdę internetową do obrotu tokenów OpenSea skierowano atak phishingowy. Sprawcy są nieznani, jednak wiemy, że weszli w posiadanie tokenów pochodzących z popularnych kolekcji Decentraland oraz Bored Ape Yacht Club. Ofiarą ataku cyberprzestępców padło łącznie 32 użytkowników giełdy.

nft
Ukradli NFT o wartości prawie 2 mln USD!

Jak atakującym udało się ukraść 254 pozycje? Hakerzy prawdopodobnie wykorzystali lukę w protokole Wyvern odpowiedzialnym za przeprowadzanie większości transakcji związanych z NFT. Z dochodzenia wynika, że hakerzy inicjowali transakcję i podpisywali częściowy kontrakt, który w większości był pusty, a następnie autoryzowali całą transakcję. Kolejnym krokiem było uzyskanie porozumienia z drugą stroną, nielegalnie wycofywali swoją część w efekcie, przejmując prawa do tokenów bez umieszczenia opłaty.

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj