Marek Papszun poprowadzi drużynę z Ligi Mistrzów?
121
Views

Marek Papszun od momentu zrezygnowania z funkcji szkoleniowca Rakowa Częstochowa w dalszym ciągu jest wolnym agentem. O polskim trenerze pisało się już kilkukrotnie w kontekście objęcia niejednego klubu. Teraz mówi się, że Papszun poprowadzi reprezentację Łotwy!

Miał być trenerem reprezentacji Polski

Kiedy Fernando Santos zdecydował się na opuszczenie tonącego okrętu, jakim jest reprezentacja Polski w piłce nożnej, Marek Papszun był jednym z głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera kadry narodowej. Ostatecznie wybór padł na Michała Probierza, co były trener Rakowa Częstochowa skomentował jako wykorzystanie jego osoby.

Przeczytaj także: Szok! Jurgen Klopp odchodzi z Liverpoolu! Znamy powód decyzji!

Papszun poczuł, że jego nazwisko zostało wykorzystane jako zasłona dymna. Probierz miał być od początku zastępstwem dla Santosa, jednak Cezary Kulesza zrobił mu tylko złudną nadzieję. 49-letni trener od momentu odejścia z Rakowa pozostaje wolnym agentem, jednak wkrótce może się to zmienić. Roman Kołtoń zdradził, że Papszun poprowadzi reprezentację Łotwy!

Papszun poprowadzi reprezentację Łotwy? Były pierwsze rozmowy

Jak podał Roman Kołtoń, Marek Papszun jest po wstępnych rozmowach z prezesem łotewskiej federacji piłkarskiej. Tamtejsza prasa sugeruje, że kandydatów na to stanowisko jest czterech, a wśród nich ma być właśnie nazwisko polskiego trenera.

Papszun poprowadzi reprezentację! Ma być po rozmowie z federacją
Roman Kołtoń zdradza informacje, które sugerowałyby, że Marek Papszun mógłby poprowadzić reprezentację Łotwy. Źródło: @KoltonRoman

Problemem może okazać się nie tylko poziom sportowy i cele, jakie ma przed sobą reprezentacja Łotwy, ale także kwestie finansowe. Według informacji przekazanych przez polskiego dziennikarza, Papszun mógłby liczyć na 160 tys. euro rocznie.

Źródło: Roman Kołtoń @X (Twitter)/ Zdjęcia: Raków1921 @X, autor nieznany

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.