Szok! Jurgen Klopp odchodzi z Liverpoolu! Niemiec podjął decyzję!
164
Views

Prawdziwa bomba, która zaszokowała piłkarski świat. Jurgen Klopp zdecydował się na odejście z Liverpoolu. Niemiecki szkoleniowiec będzie pełnił swoją funkcję do końca trwającego sezonu!

Piątek smutnym dniem dla The Reds

Jurgen Klopp ogłosił sensacyjną decyzję, której nie spodziewał się absolutnie nikt. Niemiecki szkoleniowiec zadecydował, że wraz z końcem obecnego sezonu Premier League zakończy się jego przygoda z Liverpool FC.

Przeczytaj także: Marcin Gortat zdradził, którego momentu w NBA żałuje najbardziej

Szok! Jurgen Klopp odchodzi z Liverpoolu! Niemiec podjął decyzję!
Szok! Jurgen Klopp odchodzi z Liverpoolu! Niemiec podjął decyzję! Fot. Author Unknown/Liverpool

Niemiec, który na Anfield Road przybył w 2015 roku, przywrócił The Reds do chwały. W ciągu ostatnich 9 lat, Jurgen Klopp wraz z Liverpoolem sięgnął po najwyższe trofeum, czyli zwycięstwo Ligi Mistrzów w 2019 roku oraz pierwszy raz od 1990 roku w 2020 roku zdobył z Liverpoolem mistrzostwo Anglii.

Jurgen Klopp odchodzi z Liverpoolu

Klopp był jednym z tych szkoleniowców, których posada nie była zagrożona, niezależnie od wyników drużyny. Pomimo tego, że w zeszłym sezonie The Reds grali zdecydowanie słabiej, niż w poprzednich latach, to pozycja Niemca nie była podważana. Jego kontrakt opiewał jeszcze na dwa lata, do 2026 roku.

Niestety dla kibiców Liverpoolu, Jurgen Klopp już w listopadzie 2023 roku przekazał włodarzom klubu, że wraz z zakończeniem obecnego sezonu przestanie pełnić funkcję trenera Liverpoolu. Jako powód swojej decyzji podał wypalenie i brak energii do dalszego trenowania klubu z Anfield Road. Do tej pory poprowadził drużynę w 464 oficjalnych spotkaniach.

Źródło i zdjęcia: Liverpool

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.