Pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu
Pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu

Pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu

Armstrong – człowiek z Księżyca – emisja w sobotę 20 lipca o godz. 20:00 na kanale National Geographic

Dziś przypada pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. „To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – te słowa amerykańskiego astronauty Neila Armstronga zna każde dziecko. Ale czy wiemy o nim coś poza tym, że był pierwszym człowiekiem na Księżycu? Sam mówił o sobie niechętnie, nie udzielał wywiadów, nie rozdawał autografów. Dopiero pod koniec życia zdecydował się na nagranie filmu biograficznego. Z 55 godzin nagrań powstał film „Armstrong – człowiek z Księżyca”, który ukaże nam legendarnego astronautę nie tylko jako bohatera, ale przede wszystkim jako człowieka.
Godzinny dokument jest kameralnym i bardzo osobistym portretem Neila Armstronga. Jedyny oficjalny biograf Armstronga, członkowie jego rodziny i koledzy spotykają się z ekipą National Geographic, aby podzielić się swoimi wspomnieniami o jednym z największych i najmniej znanych bohaterów naszych czasów. Kim był małomówny i zawsze poważny człowiek legenda, który tak bardzo dbał o swoją prywatność? We wzbogaconym fotografiami rodzinnymi i materiałami archiwalnymi dokumencie, astronauta, który jako pierwszy stanął na Księżycu, opowiada o swoich doświadczeniach i daje się poznać z nieco bardziej prywatnej strony.

Pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Apollo 8: przełomowa misja – emisja w sobotę 20 lipca o godz. 21:00

21 grudnia 1968 r. o 6:31 NASA rozpoczęła pierwszą w historii misję załogową poza orbitę okołoziemską, której celem było okrążenie Księżyca. Ludzie po raz pierwszy wyruszyli do innego świata, ale ich najwspanialszym odkryciem była… Ziemia.  Podczas tej wyprawy powstało pierwsze kolorowe zdjęcia naszej planety. Dzięki materiałom archiwalnym i wyjątkowemu wywiadowi z astronautą  Billem Andersem, który wykonał ikoniczną fotografię, poznamy z pierwszej ręki niesamowitą historię misji Apollo 8.

 

Apollo: na podbój kosmosu – emisja dwóch części w sobotę 20 lipca o godz. 22:00 i 23:00

Dwuczęściowy dokument pozwala widzom zajrzeć za kulisy programu Apollo. Choć człowiek ostatni raz gościł na Księżycu w 1972 roku, to dzięki odrobinie twórczej fantazji, realistycznym obrazom 3D oraz archiwalnym nagraniom, twórcom programu udało się wrócić do tamtych ekscytujących chwil. Poznamy początkowe etapy projektu realizowanego w cieniu zimnowojennej zawieruchy – od katastrofy Apolla 1 do sukcesu misji Apollo 8. Będziemy świadkami wydarzeń poprzedzających udane lądowanie Apolla 11 na Księżycu – podcinających skrzydła niepowodzeń, ale także sukcesów, które trwale zapisały się w historii ludzkości.Film wykorzystuje najnowsze rozwiązania i technologie, aby w nowatorski sposób przedstawić historię przygotowań do lotu na Księżyc oraz jego przebieg. Jest to niezwykły zapis doświadczeń osób, które przyczyniły się do sukcesu misji Apollo 11.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Fiat 500L Cross – minivan dla rodziny