Site icon MenWorld.pl

PlayStation 5 Slim w drodze! Zadebiutuje w 2023 roku

Konsola PS5 nie należy do najmniejszych i zajmuje dużo miejsca, dlatego też nie każdy jest skłonny ją kupić. Sony pracuje jednak nad modelem, który zostanie odchudzony i zmniejszony. Mowa tutaj o PlayStation 5 Slim, które ma zadebiutować w najbliższych miesiącach. Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery tego urządzenia.

Trwają prace nad PlayStation 5 Slim

Chyba śmiało można napisać, że konsola PlayStation 5 jest dużym „klocem”, który zajmuje sporo miejsca. W porównaniu do poprzedniej generacji, konsola wydana w 2020 roku, jest ogromna, dlatego też wielu użytkowników wstrzymuje się z zakupem tego urządzenia.

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami, PlayStation 5 Slim w drodze! Zadebiutuje w 2023 roku
PlayStation 5 Slim w drodze! Zadebiutuje w 2023 roku

Przeczytaj także: PlayStation 5. Sony podnosi ceny konsol!

Reklama

Powodem jest PlayStation 5 Slim, nad którym Sony ma już pracować od jakiegoś czasu. Sugeruje się, że odświeżona konsola nowej generacji zyska nową, smuklejszą obudowę, która zmniejszyłaby jej wymiary. To właśnie aspektu wizualnego mają tyczyć się głównie zmiany w nadchodzącym urządzeniu. Kiedy pojawi się na rynku?

Kiedy zadebiutuje nowa wersja konsoli? Co się zmieni?

Jak informuje Staffan Ulmert z TheLeak.co, PlayStation 5 Slim zyska nową obudowę o smuklejszych wymiarach. Sony ma wykorzystać do jej produkcji obróbkę die-shrink. Nowa wersja konsoli ma być też oszczędniejsza. Co więcej, Sony chce również sprawić, aby konsola stała bez dołączonej podstawki, dlatego też należy spodziewać się zmienionego designu.

Wyniki sprzedaży PS5. Czy Sony ma powody do świętowania?, PlayStation 5 Slim w drodze! Zadebiutuje w 2023 roku
Wersja Slim konsoli ma zadebiutować w 2023 roku!

Rzekomo konsola nie będzie nazywać się jednak PlayStation 5 Slim. Już wcześniej dowiedzieliśmy się o tym, że Sony wypuszcza na rynek zewnętrzny napęd, co mogłoby sugerować mocne odchudzenie konsoli. Japończycy chcą zmniejszyć rozmiary i wagę konsoli, aby obniżyć koszty produkcji i wysyłki.

Produkcja konsoli ma ruszyć dopiero w II kwartale przyszłego roku, a do sprzedaży ma trafić dopiero w trzecim kwartale 2023 roku.

Źródło: Insider-Gaming

Exit mobile version