156
Views

Podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podkreślił, że ambasador USA w naszym kraju, Georgette Mosbacher, poinformowała go, że w środę (tj. 7 listopada) w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat, który oficjalnie pozwoli wcielić Polskę do bezwizowego programu. Polacy bez wiz do USA będą mogli podróżować już od 11 listopada 2019 roku, czyli znacznie wcześniej niż zakładano. 

“Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni.” – oznajmił prezydent RP Andrzej Duda.

Polacy bez wiz do USA. Andrzej Duda oraz  Georgette Mosbacher podczas wspólnego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim. /PAP/ Radek Pietruszka/ PAP

Polacy bez wiz do USA. Andrzej Duda oraz Georgette Mosbacher podczas wspólnego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim. /PAP/ Radek Pietruszka/ PAP

Dodatkowo Duda oznajmił, że jest to bardzo radosna informacja dla Polaków, którzy planują wybrać się do Stanów Zjednoczonych:

“Dziękuję prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał, że Polska zostanie przyjęta do tego programu ruchu bezwizowego do końca jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję też pani ambasador za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali.” – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie.

Prezydent podziękował również wszystkim zaawansowanym w zniesienie wiz instytucjom oraz liniom lotniczym LOT, która miała ogromny wpływ na ostateczny spadek odmów przyznania wiz poniżej progu 3% i dołączenia do programu Visa Waiver Program.

Kategoria artykułu
Podróże
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.