Connect
To Top

Polacy bez wiz do USA polecą już od 11 listopada 2019 roku

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polacy do USA w ramach bezwizowego programu polecą już 11 listopada 2019 roku. Przypomnijmy, że dzięki temu programowi Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych.

Podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podkreślił, że ambasador USA w naszym kraju, Georgette Mosbacher, poinformowała go, że w środę (tj. 7 listopada) w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat, który oficjalnie pozwoli wcielić Polskę do bezwizowego programu. Polacy bez wiz do USA będą mogli podróżować już od 11 listopada 2019 roku, czyli znacznie wcześniej niż zakładano. 

“Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni.” – oznajmił prezydent RP Andrzej Duda.

Polacy bez wiz do USA. Andrzej Duda oraz  Georgette Mosbacher podczas wspólnego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim. /PAP/ Radek Pietruszka/ PAP

Polacy bez wiz do USA. Andrzej Duda oraz Georgette Mosbacher podczas wspólnego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim. /PAP/ Radek Pietruszka/ PAP

Dodatkowo Duda oznajmił, że jest to bardzo radosna informacja dla Polaków, którzy planują wybrać się do Stanów Zjednoczonych:

“Dziękuję prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał, że Polska zostanie przyjęta do tego programu ruchu bezwizowego do końca jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję też pani ambasador za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali.” – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie.

Prezydent podziękował również wszystkim zaawansowanym w zniesienie wiz instytucjom oraz liniom lotniczym LOT, która miała ogromny wpływ na ostateczny spadek odmów przyznania wiz poniżej progu 3% i dołączenia do programu Visa Waiver Program.

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.