Polak wkracza na salony Formuły i nie chodzi o Kubicę
90
Views

Bardzo dobre informacje przed samym startem sezonu. Polski kierowca Piotr Wiśnicki będzie brał udział w wyścigach Formuły 3.

Kim jest Piotr Wiśnicki? Jak trafił do Formuły 3?

Polak wkracza na salony Formuły i nie chodzi o Kubicę
Polak wkracza na salony Formuły i nie chodzi o Kubicę. Źródło: racedriver.pl

Piotr Wiśnicki urodził się 20 sierpnia 2003 roku. Od 2020 roku ściga się w single seaterach. Dwa sezony spędził w Formule 4, w której zdobył 27 punktów. W poprzednim roku brał udział w serii FRECA. Najlepszym wynikiem w tej serii była 21 pozycja. W tym roku będzie jeździł w ekipie PHM Racing by Charouz, który niestety jest najgorszym zespołem w stawce. W ubiegłym roku trzej kierowców zdobyło zaledwie 1 punkt.

Po długiej przerwie wracam do Was z rewelacyjną wiadomością. Oficjalnie mogę ogłosić, że w sezonie 2023 będę się ścigał w najbardziej prestiżowej serii na świecie należącej do #F1 – #F3FIA w zespole #PHMRACING. Jestem niezwykle dumny i podekscytowany że jestem pierwszym Polakiem w tej serii i będę mógł reprezentować naszą flagę – Piotr Wiśnicki w mediach społecznościowych

Głoś zabrał sam szef PHM Racing, Roland Rehfeld, który skomentował dołączenie polskiego kierowcy do zespołu.

Umiejętności Piotra są znacznie większe niż wskazują jego ubiegłoroczne rezultaty. Znamy go z lat w Formule 4 i jestem przekonany, że ma naturalną prędkość. Musimy popracować nad procedurami na torze i poza nim, ale naprawdę podoba mi się jego dyspozycja w aucie F3. Musi nauczyć się wielu torów, podobnie jak jego koledzy z zespołu więc damy mu czas by wydobyć potencjał i przekuć go na wyniki.

Gdzie oglądać wyścigi Formuły 3? Jak wygląda kalendarz na sezon?

Polak wkracza na salony Formuły i nie chodzi o Kubicę
Polak wkracza na salony Formuły i nie chodzi o Kubicę. Źródło: sport radio zet

Wyścigi i kwalifikacje Formuły 3 można oglądać w serwisie Viaplay. Wykupując pakiet otrzymamy możliwość oglądania również Formuły 2, a także samej Królowej Motorsportu – Formuły 1.

Zanim ruszy sezon, to najpierw zobaczymy przedsezonowe testy, które ruszają już14 lutego w Bahrajnie. Sezon składa się z wyścigów na łącznie 10 torach. Pierwszy odbędzie się 5 marca w Bahrajnie. Zakończenie sezonu planowane jest na 3 września na Monzie we Włoszech.

DataGrand Prix
5 marcaBahrajn
2 kwietniaAustralia
21 majaWłochy – Imola
28 majaMonako
4 czerwcaHiszpania
2 lipcaAustria
9 lipcaWielka Brytania
23 lipcaWęgry
27 sierpniaHolandia
3 wrześniaWłochy – Monza

Sprawdź również: Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.

Źródło: Piotr Wiśnicki

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.