119
Views

Polestar 3 EV SUV zadebiutuje już jesienią tego roku, a będzie to również pierwszy SUV sportowej szwedzkiej marki.

Polestar 3 EV SUV

Obecnie prowadzone są prace nad dwoma nowymi modelami marki Polestar. Jednym z nich jest właśnie prezentowany Polestar 3 EV SUV, który jest pierwszym modelem w tym segmencie. To pierwszy raz na tym video podziwiać można kształty tego auta kompletnie bez kamuflażu.

Tak jak każdy producent aut, tak i submarka Volvo w modelu Polestar 3 dostrzegła, że w segmencie podwyższonych aut jest właśnie potencjał. Produkcja tego modelu jednak będzie miała miejsce poza granicami UE, gdyż ma odbywać się w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach.

Polestar 3 EV SUV
Polestar 3 EV - SUV z zasięgiem 600 kilometrów

Nie wszystkie dane są jeszcze znane

Chociaż informacji na jego temat jest niewiele, to znane są nam te najważniejsze. Do napędzania tego auta posłużą dwa silniki elektryczne. Świadczyć to będzie zapewne o napędzie na wszystkie koła. Zasięg między ładowniami wynieść ma 600 kilometrów według europejskich norm WLTP. Oznacza to całkiem sporo jak na obecne standardy. Zasięg na baterii zbliżony jest do tego z Mercedesa EQS.

Co ciekawe, Polestar 3 ma również dzielić swoją platformę z nowym XC90, jednak na kompletnie odmiennych napędach. Bazowe modele Volvo XC90 mają należeć do tańszych odmian. Ponadto wersja Polestar 3 EV SUV ma również otrzymać odmianę z wyłącznie jednym silnikiem elektrycznym dla osób wymagających mniejszych osiągów i dla zaoszczędzenia portfela.

Plany Polestar na kolejne lata

Marka ma na celu uzyskać w 2025 roku sprzedaż aut na poziomie 290 000, gdzie w 2021 udało im się sprzedać zaledwie 29 000 ezemplarzy.

Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.