Steam kończy ze wsparciem. Masz tego Windowsa? To już nie pograsz!
123
Views

A więc stało się, polska gra została zbanowana na platformie Steam. Co ciekawe, Valve zmieniło zdanie, ponieważ wcześniej tytuł ten był dostępny i miał zadebiutować pod koniec tego miesiąca. Wszystko jednak uległo zmianie.

Polska gra zbanowana z popularnej platformy

Succubus: Hellish Orgy VR to gra niezależnego polskiego studia Madmind Studio, które ma swoją siedzibę w Bydgoszczy. Firma ma na swoim koncie dwa tytuły, które odniosły sukces – Agony i Succubus. Oba tytuły oscylują wokół piekielnych klimatów.

Przeczytaj także: W Rosji polski produkt stał się hitem! Płacą za niego krocie!

Polski tytuł zbanowany na Steam. Nie dla piekielnej orgii
Polski tytuł zbanowany na Steam. Nie dla piekielnej orgii

Z racji tego, że oba projekty odniosły komercyjny sukces, polskie studio zdecydowało się na stworzenie specjalnej wersji gry Succubus – Hellish Orgy VR. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tytuł przeznaczony dla użytkowników posiadających gogle wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się jednak, że polska gra nie trafi na Steam, ponieważ została zbanowana.

Vavle mówi nie. Succubus: Hellish Orgy VR nie trafi na Steam

Valve zmieniło zdanie i pomimo tego, że pierwotna wersja gry była dostępna na Steam, choć w nieco ocenzurowanej wersji. W grze znajdziemy tonę brutalności, erotyzmu i szeroko pojętej nagości. DLC w postaci Unrated było jednak tymi elementami nasycone i nieocenzurowane.

Dlatego też dziwi fakt, że Valve stwierdził, że wersja VR gry nie powinna trafić na platformę Steam. Być może według firmy wersja na wirtualną rzeczywistość przekracza wszelkie granice. Oto oświadczenie Madmind Studio.

Niektóre elementy zawarte w wersji VR są zbyt niepokojące i immersyjne, by gra znalazła się na Steamie” – brzmi fragment komunikatu, który polskie studio udostępniło redakcji PC Gamer. “Valve zbanowało grę ze względu na drastyczną zawartość […] nie dając nam możliwości wprowadzania zmian/łatek/cenzury

Madming Studio
Polska gra zbanowana na Steam. Nie dla piekielnej orgii
Polski tytuł zbanowany na Steam. Nie dla piekielnej orgii

Źródło: PC Gamer

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.