136
Views

Bardzo lubię markę Nissan, nie tylko za GT-R’a ale i właśnie za Qashqai’a czy Juke. Wydaje mi się jednak, że polski cennik Qashqai e-POWER to w pewnym stopniu… nieporozumienie.

Hybrydy i ogólnie szeroko pojęta elektryfikacja samochodów nie wpływa dobrze na cenniki. OK, przyznaję, te samochody jeżdżą lepiej, są wydajniejsze, palą mało. Ale jak zobaczyłem polski cennik Qashqai e-POWER czyli tak naprawdę samochodu elektrycznego, który ma silnik spalinowy w formie generatora prądu to… lekko się przeraziłem. N-Connectra za 173 700 zł, a topowa Tekna+ za 198 250 zł?! Sami zobaczcie szczegóły na temat tego modelu.

Polski cennik Qashqai e-POWER. 200 tysięcy za crossovera?!
Polski cennik Qashqai e-POWER. 200 tysięcy za crossovera?!

Polski cennik Qashqai e-POWER. 200 tysięcy za crossovera?!

Można już zamawiać nową odmianę popularnego crossovera marki Nissan. e-POWER to w pewnym stopniu odpowiedź na słabe zasięgi i długi czas ładowania aut elektrycznych. Ale jaki to ma sens, skoro nadal będziemy używali silnika spalinowego w formie generatora prądu? Ja w takim czymś nie widzę w ogóle ani sensu, ani przyszłości.

Dostawy najnowszej odmiany napędowej Qashqai’a mają rozpocząć się jesienią. Jestem bardzo ciekawy ile osób zdecyduje się na taki wariant. Niestety, z całym szacunkiem do marki, nie wróżę sukcesu.

Sprawdź również nasz test Nissan Qashqai z 1.3 DIG-T.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.