104
Views

Mistrzostwa Europy 2020 w wykonaniu Polaków dobiegły końca. Nie było zbyt wielu pozytywów w grze reprezentacji Polski, jednak jeden młody zawodnik pokazał swój talent. 17-letni Kacper Kozłowski to wielki talent, o którego zabiegają największe kluby Europy.

Najmłodszy piłkarz w historii Mistrzostw Europy

Polska pobiła kilka rekordów podczas swojego występu na Mistrzostwach. Większość z nich nie była chwalebna, jednak jest jeden, z którego możemy być dumni. Kacper Kozłowski debiutując na boisku w meczu przeciwko Hiszpanii, został najmłodszym zawodnikiem w historii tego turnieju. Polak w dniu debiutu na wielkim turnieju miał 17 lat 246 dni. Tym samym pobił rekord Jude Bellingham, który ustanowił rekord zaledwie 6 dni wcześniej. Młody Anglik wszedł na boisko, mając 17 lat 349 dni.

Polski talent na celowniku europejskich gigantów!
Kozłowski został najmłodszym zawodnikiem w historii Mistrzostw Europy.

Przeczytaj także: Polski bramkarz trafi do włoskiego giganta?

Meczem z Hiszpanią, młody zawodnik Pogoni Szczecin zachwycił futbolową Polskę i jeszcze mocniej zapisał się w notesach skautów europejskich klubów. W kluczowych momentach wykazał się wielką dojrzałością, brał piłkę na siebie i nie ustępował Hiszpanom. Kacper Kozłowski, jeśli jego kariera potoczy się tak, jak się mu wróży, może okazać się fantastycznym zawodnikiem, grającym w najlepszych klubach Europy. A te się już o niego pytają.

Kacper Kozłowski na celowniku gigantów europejskiej piłki

17-letni zawodnik Pogoni Szczecin jest od dawna obserwowany przez europejskie kluby. Według raportów Kacper Kozłowski znalazł się na celowniku takich klubów jak Borussia Dortmund, Manchester United, Juventus FC, FC Barcelona, Red Bull Salzburg czy Cagliari Calcio i Torino FC.

Kacper Kozłowski
Młody Polak znalazł się na celowniku kilku europejskich gigantów!

Jak mówią plotki, najbliżej pozyskania zawodnika jest Red Bull Salzburg. O 17-latka mocno pytała też Borussia Dortmund, jednak z tych rozmów jeszcze nic nie wyszło. Ostatnio do tego grona dołączyły FC Barcelona i Juventus, co może okazać się ciekawym kierunkiem – na pewno ze względów finansowych. Pod względem gry, zdecydowanie lepszym wyborem Kozłowskiego byłoby przejście do drużyny, w której miały szansę na regularną grę. To może być możliwe jedynie w austriackim RB Salzburg czy włoskim Torino i Caligari.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.