229
Views

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu partii piwa Carlsberg Pilsner Premium z sieci Biedronka. Powód dość… zaskakujący. Chodzi o etykiety, które sugerowały, że w butelce nie ma alkoholu. Był to jednak błąd na linii produkcyjnej, gdyż alkohol w piwie się znalazł. Popularne piwo wycofane z Biedronki można zwrócić do sklepu lub skontaktować się z producentem w celu ustalenia szczegółów zwrotu bądź wymiany.

Zapewne niejedna osoba, która sięgnęła po bezalkoholowy trunek musiała się mocno zdziwić, gdy jednak okazało się, że posiada procenty. Jak już wspomniałem, jest to błąd na produkcji. Na froncie widzimy etykietę, która sugeruje, że piwo alkoholu nie posiada. Z kolei już tylna naklejka “mówi” nam coś innego. Informuje, że w Carlsberg’u mamy pięć procent objętości alkoholu. No cóż, zdarza się, prawda?

Popularne piwo wycofane z Biedronki. Miało nie mieć alkoholu, a jednak
Zdjęcie pochodzi z portalu społecznościowego Facebook.

Popularne piwo wycofane z Biedronki

Zagłębiając się w szczegóły, mówimy o piwie Carlsberg. Butelki o pojemności pół litra oznaczone były numerem partii LPL03L/215 oraz datą minimalnej trwałości 30.04.22. Piwo wycofane z Biedronki miało również na butelce wskazanie godzinowe: od 10:05 do 10:27. Jak sugeruje Beata Ptaszyńska-Jedynak mówimy o wadzie zaledwie 1300 butelek, a więc… “promilu” sprzedawanych butelek piwa. Tak czy inaczej, jeśli już kupiliście ten “wadliwy” trunek wystarczy, że zadzwonicie do Carlsberg Polska (801888333) aby ustalić szczegóły zwrotu lub wymiany. Oczywiście, można to zrobić również w sklepie, w którym dokonano zakupu.

Sprawdź również nasze testy samochodów używanych.

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.