Masz to chłodzenie Arctic? Szybko wymontuj je z komputera!

Mamy bardzo ważną wiadomość dla posiadaczy układów chłodzenia popularnej marki Arctic. Firma znalazła potencjalny problem z uszczelkami w zestawach Liquid Freezer II AIO, który może skutecznie uszkodzić pozostałe komponenty komputera!

Chłodzenie Liquid Freezer II AIO ma poważny problem z uszczelką

Arctic jest jednym z najpopularniejszych producentów układów chłodzenia AIO na całym świecie. Firma poinformowała, że istnieje potencjalny problem z zestawami Liquid Freezer II AIO, które zostały wyprodukowane między majem 2021 roku a marcem 2022 roku.

Przeczytaj także: Nowe procesory AMD Ryzen 7000 są już dostępne w Chinach

Według informacji producenta problemem jest uszczelka, która może doprowadzić do zmniejszenia wydajności chłodzenia Arctic Liquid Freezer II AIO i potencjalnej utraty płynu chłodzącego w pętli, co może prowadzić do poważniejszych usterek innych komponentów komputera! Firma rozpoczęła akcję serwisową wadliwego sprzętu.

Arctic chce uniknąć problemów i rozpoczyna akcję serwisową

Co jest powodem problemów Liquid Freezer II AIO? Według Arctic reakcja chemiczna, która zachodzi między uszczelką a miedzianą podstawą, sprawia, że do układu mogą przedostać się osady siarki i osady z miedzianej płytki. Producent twierdzi, że uszczelka nie została wystarczająco zwulkanizowana. To może powodować zmniejszenie wydajności chłodzenia i utratę cieczy.

Arctic Liquid Freezer II
Masz to chłodzenie Arctic? Szybko wymontuj je z komputera!

Arctic chce zapobiec potencjalnym uszkodzeniom, dlatego też zdecydowała się na uruchomienie akcji serwisowej. Producent twierdzi, że uszczelka może uszkodzić się w ciągu sześcioletniego okresu gwarancyjnego, więc użytkownik ma wystarczająco dużo czasu na reakcję. Niemniej jednak najlepiej załatwić to jak najszybciej za pomocą zestawu naprawczego. Wszystko można zrobić w kilka minut, a w zestawie znajdziemy wszystkie potrzebne elementy do naprawy chłodzenia – nową płytkę chłodzącą, uszczelkę, pastę termiczną MX-5 oraz nowe śruby i ciecz chłodzącą.

Jeśli nie chcecie się tym zajmować, wadliwą serię chłodzenia możecie wysłać do producenta, który wymieni za was wszystkie elementy.

Źródło: Arctic.de

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art. Jedyna taka wystawa w Polsce!

Jeśli jesteście fanami sztuki współczenej, to nie możecie tego...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

Na Steam pojawiła się pierwsza gra wygenerowana przez AI

This Girl Does Not Exist jest pierwszym tytułem, który...

Kolejna firma zhakowana. Tym razem jest to 2K Games

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami zmasowanych ataków hakerów na...

iPhone 15 Ultra. Pierwsze informacje na temat nowego smartfona!

Tak, seria iPhone 14 zadebiutowała na początku tego miesiąca,...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!