Premiera składanego iPhone opóźniona! Kolejna obsuwka!
125
Views

Firma Apple jest jedynym “dużym graczem”, który nie wypuścił na rynek składanego modelu. Premiera rzekomo miała nastąpić w 2026 roku, jednak pojawiły się komplikacje natury technicznej. Najnowsze przecieki mówią, że premiera składanego iPhone została opóźniona. O jak dużym opóźnieniu mówimy?

Składak Apple nadejdzie, ale jest kolejna obsuwka

Seria iPhone 16 zostanie zaprezentowana w tym roku, a dokładniej we wrześniu. Pomimo tego, że nowe smartfony mają wprowadzić powiew świeżości m.in. za sprawą jeszcze cieńszych ramek wokół ekranu, to gigant z Cupertino pod tym względem utknął w miejscu – bryła kolejnej generacji smartfonów iPhone będzie wyglądać tak samo.

Przeczytaj także: Apple Watch i trzy rzeczy, które zyska jubileuszowy zegarek

Dlatego też świat technologii czeka, aż Apple wejdzie na rynek składanych smartfonów. O iPhone, który zostanie wyposażony w składany ekran, mówi się już od jakiegoś czasu, jednak premiera telefonu w dalszym ciągu pozostaje zagadką. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że telefon zostanie zaprezentowany w 2026 roku, jednak okazuje się, że premiera składanego iPhone została opóźniona o kolejny rok.

Składak Apple, składany iPad, składany iPhone; Premiera składanego iPhone opóźniona! Kolejna obsuwka!
Premiera składanego iPhone opóźniona! Kolejna obsuwka!

Premiera składanego iPhone opóźniona do 2027 roku

Alpha Biz przekazał niezbyt optymistyczne wiadomości dotyczące premiery pierwszego w historii Apple składanego smartfona. Początkowo mówiło się, że telefon zadebiutuje w ostatnim kwartale 2026 roku, jednak data ta uległa zmianie. Jak możemy przeczytać w raporcie, premiera składanego iPhone ma odbyć się w pierwszym kwartale 2027 roku. Co jest powodem opóźnienia?

Apple w projekcie swojego składaka chce uniknąć kluczowych błędów i problemów związanych z tego typu urządzeniami, dlatego też czeka na rozwój nowej technologii, która na to pozwoli. Przykładem jest tutaj wyczuwalne zagięcie ekranu, które ma być jednym z głównych problemów dla Apple – firma nie chce, aby ich telefon posiadał ten “defekt”.

Chodzi także o zdobycie odpowiednich komponentów, w tym składanego wyświetlacza dostosowanego do wysokich standardów Apple. Dostawcą ma być oczywiście Samsung, który sugerował już wcześniej, że gigant z Kalifornii wprowadzi na rynek dwa modele ze składanymi ekranami – odpowiednik Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold. Ważna jest także kwestia zawiasu, który musi być odporny na kurz i inny brud, dlatego Apple nie śpieszy się z premierą swojego składaka.

Źródło: opr. wł./Alpha Biz

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.