Projekt Tempo 30. Ograniczenie do 30 km:h w Warszawie już niedługo!
93
Views

Już niedługo, w określonych częściach Warszawy, wprowadzone zostanie ograniczenie do 30 km/h. Wszystko związane jest z programem stref Tempo 30. Właśnie zakończył się kolejny etap konsultacji z mieszkańcami, co oznacza, że projekt wkrótce wjedzie w życie.

Strefy Tempo 30 ograniczą prędkość jazdy w Warszawie

Już wkrótce zmotoryzowani warszawiacy będą musieli przystosować się do nowych ograniczeń prędkości w stolicy. Mowa tutaj oczywiście o projekcie stref Tempo 30, który ma za zadanie ograniczyć prędkość w poszczególnych częściach Warszawy do 30 km/h.

Przeczytaj także: Nowa Toyota Prius zaprezentowana! Cena? Lepiej nie pytajcie

Temat ograniczenia prędkości w mieście do 30 km/h od kilku miesięcy jest niezwykle burzliwy wśród osób mieszkających w stolicy. Strefy Tempo 30 mają tyczyć się poszczególnych dzielnic i właśnie zakończył się kolejny etap konsultacji z mieszkańcami Warszawy. Jak podaje Rzeczpospolita, niedługo ruszy kolejna tura rozmów, tym razem w dzielnicach, które miałyby znaleźć się w strefach.

Projekt Tempo 30. Ograniczenie do 30 km:h w Warszawie już niedługo!
W poszczególnych częściach Warszawy zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Fot. mat. wł.

Ograniczenie prędkości w Warszawie – gdzie?

Jak podaje dziennik Rzeczpospolita, zmniejszenie prędkości planuje się na ulicach dojazdowych, lokalnych i osiedlowych. Na tych odcinkach pojawią się progi zwalniające, zwężenia jezdni, wyniesione skrzyżowania czy ronda, których celem jest zastąpienie skrzyżowań z pierwszeństwem przejazdu. Zmiany mają pojawiać się po 2024 roku, po uwzględnieniu opinii pieszych, kierowców i rowerzystów.

Projekt Tempo 30. Ograniczenie do 30 km:h w Warszawie już niedługo!
Które ulice zostaną włączone do programu Tempo 30? Fot. mat. wł.

Do stref Tempo 30 nie zostaną zaliczone z pewnością ulice, które określane są rozprowadzającymi lub tranzytowymi, czyli np. Trasa Łazienkowska lub Aleje Jerozolimskie. Ograniczenia mają zostać wprowadzone m.in. przy ul. Nałęczowskiej, na obwodnicy Gocławia, czy przy ulicy Radzymińskiej na odcinku tzw. Małej Radzymińskiej.

Źródło: RP

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.