Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?
126
Views

PS Portal jak PSP! Przenośna konsola Sony, PlayStation Portal, potrzebuje połączenia z PlayStation 5, aby użytkownik mógł grać w gry. Jej działanie opiera się na streamingu. Inżynierowie Google zhakowali to urządzenie i dzięki czemu, jest ona w stanie samodzielnie uruchamiać gry ze starej przenośnej konsoli japońskiego giganta!

PS Portal jak PSP! Inżynierowie Google hakują urządzenie

W zamyśle przenośna konsola Sony ma wiele sensu, ponieważ pozwala na zdalną grę w gry przeznaczone na PlayStation 5. Niestety, w praktyce nie jest to takie proste. PS Portal to urządzenie bazujące na streamingu, więc mogą z niego korzystać jedynie osoby posiadające konsolę PS5. Handheld nie jest w stanie samodzielnie uruchamiać gier.

Przeczytaj także: Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

To największa bolączka urządzenia, ponieważ nie ma ono nawet możliwości streamowania gier z chmury. Sony całkowicie uzależniło je od PlayStation 5. Za sprawą dwóch inżynierów Google PS Store zyskało na funkcjonalności, ponieważ zdołali oni stworzyć exploit, który pozwala na granie w gry z PSP. Na ten moment udało im się uruchomić Grand Theft Auto 3!

Handheld może samodzielnie uruchamiać gry

Andy Nguyen, jeden z dwóch inżynierów, którzy pracują w Google, oznajmił, że po miesiącu ciężkiej pracy, udało im się zhakować PS Portal. Emulator PPSSPP działa na najnowszym handheldzie Sony i jak zdradził autor, udało im się uruchomić na nim Grand Theft Auto 3 w wersji na PSP, bez streamowania Wi-Fi! Nguyen potwierdza, że exploit opiera się jedynie na oprogramowaniu i nie wymaga żadnych modyfikacji sprzętowych.

Nguyen jest badaczem ds. podatności na zagrożenia w chmurze w Google i współpracował z innym inżynierem bezpieczeństwa Google, Calle Svenssonem, nad projektem dotyczącym PlayStation Portal. Nguyen, lepiej znany jako TheFlow, odkrył w przeszłości wiele exploitów na PS4 i PS5.

Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?; PS Portal jak PSP! GTA 3 uruchomione na zhakowanej konsoli
PS Portal jak PSP! GTA 3 uruchomione na zhakowanej konsoli

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Konsole
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.