Qualcomm napędzi samochody F1 i Ferrari

Qualcomm jest amerykańskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją chipsetów. CPU znajdziemy głównie w urządzeniach mobilnych. Teraz też rozwiązania tego producenta znajdą się w samochodach marki Ferrari oraz bolidach F1 włoskiej stajni! 

Qualcomm rozpoczyna współpracę z Ferrari

Amerykańska firma technologiczna poinformowała o rozpoczęciu współpracy z marką Ferrari. Legenda włoskiej motoryzacji kojarzy się z szybkością i luksusem, dlatego też gigant z USA chce uczestniczyć w rozwoju technologicznym włoskiej marki samochodów sportowych. 

Przeczytaj także: Alfa Romeo Tonale w końcu zaprezentowana!

Reklama

To jednak nie wszystko, bo jak się okazuje, że firma zostanie również partnerem technologicznym włoskiego zespołu występującego w Formule 1. F1 to królowa motosportu, w której wykorzystuje się najnowsze technologie w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników, dlatego też wsparcie amerykańskiego giganta technologicznego na pewno przyniesie sporo ciekawych rozwiązań. 

Włoska marka skorzysta z zaawansowanych technologii amerykańskiego giganta

Efektem współpracy obu marek będzie wykorzystanie nowych technologii amerykańskiej marki w samochodach drogowych włoskiego producenta. Rozwiązania giganta z USA zostaną wprowadzone do nadchodzących pojazdów legendarnej marki z Maranello. Co więcej, firma zajmie się również działalnością e-sportową włoskiej marki. 

Ferrari 812 Superfast qualcomm
Qualcomm napędzi samochody F1 i Ferrari

Technologiczny gigant pracuje nad technologią Snapdragon Digital Chassis, z której w przyszłości skorzysta producent samochodów. Technologia ta pozwala na budowanie otwartej i skalowalnej platformy dla samochodów drogowych. Pozwoli ona na stworzenie wydajnych rozwiązań, które zostaną wprowadzone do aut włoskiej marki. 

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama