Qualcomm napędzi samochody F1 i Ferrari

Qualcomm jest amerykańskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją chipsetów. CPU znajdziemy głównie w urządzeniach mobilnych. Teraz też rozwiązania tego producenta znajdą się w samochodach marki Ferrari oraz bolidach F1 włoskiej stajni! 

Qualcomm rozpoczyna współpracę z Ferrari

Amerykańska firma technologiczna poinformowała o rozpoczęciu współpracy z marką Ferrari. Legenda włoskiej motoryzacji kojarzy się z szybkością i luksusem, dlatego też gigant z USA chce uczestniczyć w rozwoju technologicznym włoskiej marki samochodów sportowych. 

Przeczytaj także: Alfa Romeo Tonale w końcu zaprezentowana!

To jednak nie wszystko, bo jak się okazuje, że firma zostanie również partnerem technologicznym włoskiego zespołu występującego w Formule 1. F1 to królowa motosportu, w której wykorzystuje się najnowsze technologie w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników, dlatego też wsparcie amerykańskiego giganta technologicznego na pewno przyniesie sporo ciekawych rozwiązań. 

Włoska marka skorzysta z zaawansowanych technologii amerykańskiego giganta

Efektem współpracy obu marek będzie wykorzystanie nowych technologii amerykańskiej marki w samochodach drogowych włoskiego producenta. Rozwiązania giganta z USA zostaną wprowadzone do nadchodzących pojazdów legendarnej marki z Maranello. Co więcej, firma zajmie się również działalnością e-sportową włoskiej marki. 

Ferrari 812 Superfast qualcomm
Qualcomm napędzi samochody F1 i Ferrari

Technologiczny gigant pracuje nad technologią Snapdragon Digital Chassis, z której w przyszłości skorzysta producent samochodów. Technologia ta pozwala na budowanie otwartej i skalowalnej platformy dla samochodów drogowych. Pozwoli ona na stworzenie wydajnych rozwiązań, które zostaną wprowadzone do aut włoskiej marki. 

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Polska vs Arabia Saudyjska. Gdzie oglądać drugi mecz Polaków?

Reprezentacja Polski powalczy o zwycięstwo z Arabią Saudyjską, która...

„Nie umiemy grać”. Wojciech Szczęsny ostro i w punkt!

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu na...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!