realme Watch 3 oficjalnie zaprezentowany. Co potrafi i ile kosztuje?

Chiński producent powiększa swoją ofertę smartwatchy. realme Watch 3 został oficjalnie zaprezentowany i może stać się naprawdę ciekawą opcją dla flagowych modeli konkurencji. Co takiego oferuje najnowszy model inteligentnego zegarka?

Smartwatch realme Watch 3 oficjalnie zaprezentowany

Po miesiącach plotek i spekulacji na temat realme Watch 3, w końcu poznaliśmy urządzenie w pełnej okazałości. Producent oficjalnie zaprezentował swój najnowszy inteligentny zegarek, którego największym usprawnieniem jest duży wyświetlacz AMOLED. Ma on przekątną 1,8-cala i operuje rozdzielczością na poziomie 240 x 286 pikseli i jasnością do 500 nitów.

Przeczytaj także: Apple Watch 8 w końcu wprowadzi gruntowne zmiany!

Reklama

realme Watch 3 oferuje coś, co wcześniej można było znaleźć jedynie w modelu Pro, a mianowicie połączenie Bluetooth. Producent zainstalował tutaj moduł w wersji 5.3, co gwarantuje szybką i stabilną komunikację. Co więcej, zegarek został wyposażony także w głośnik oraz mikrofon z redukcją szumów. Do redukowania hałasów producent wykorzystuje specjalne autorskie algorytmy, które bazują na sztucznej inteligencji.

realme watch 3
realme Watch 3 oficjalnie zaprezentowany. Co potrafi i ile kosztuje?

Jak wygląda urządzenie pod względem cenowym?

Zegarek realme Watch 3 pozwala na wyświetlanie wiadomości tekstowych i jest w stanie monitorować ponad 110 trybów sportowych. Producent zastosował tutaj szereg czujników, które m.in. mierzą tętno, sprawdzają poziom natlenienia krwi, śledzą sen oraz poziom stresu. Użytkownik ma do wyboru ponad 100 różnych tarcz.

realme watch 3
realme Watch 3 oficjalnie zaprezentowany. Co potrafi i ile kosztuje?

Samo urządzenie, a dokładnie korpus, został wykonany z poliwęglanu i posiada metaliczną powłokę. realme Watch 3 jest wodo- i pyłoodporny, a to wszystko dzięki certyfikatowi IP68. Na pokładzie znajdziemy baterię o pojemności 340 mAh, która według producenta ma zapewnić 7 dni pracy na pojedynczym ładowaniu. Do pełnego naładowania baterii potrzebujemy 2,5 godziny!

Urządzenie będziemy mogli kupić w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Z początku zegarek będzie dostępny jedynie w Indiach i tam został wyceniony na 3499 rupi, czyli nieco ponad 200 złotych. Na tę chwilę nie wiadomo, czy urządzenie trafi na rynek europejski, choć wydaje się, że tak się stanie.

Źródło: GSMArena

Reklama