153
Views

Reklamy w App Store to coś normalnego, jednak już od jutra, tj. 25.10, będzie ich zdecydowanie więcej. Co ciekawe jednak Apple nie będzie wyświetlało ich aż tylu w jednym kraju – w Chinach.

Reklamy w App Store w nowych miejscach

Apple postanowiło zwiększyć liczbę wyświetlanych reklam w swoim sklepie z aplikacjami. Reklamy w App Store w większej ilości zaczną się pojawiać już od jutra, wtorku 25 października. Będą one wyświetlane w dwóch zakładkach – “Dziś” oraz w sekcji “Możesz też polubić”. W tych zakładkach wyświetlane są aplikacje, które dobierane są na podstawie wcześniejszych pobierań.

Ceny w App Store pójdą w górę. Także w Polsce! Reklamy w app Store
W App Store pojawi się więcej reklam.

Przeczytaj także: Składany iPad w drodze? Apple ma pracować nad urządzeniem!

Reklamy w App Store nie będą jednak ukryte, a dobrze oznaczone. Pojawiać się będą na charakterystycznym, niebieskim tle oraz będą odpowiednio oznaczone. Nowa polityka Apple zostanie wprowadzona w każdym kraju, jednak będzie jeden wyjątek. Tym wyjątkiem są Chiny.

Apple chce powiększyć swoje dochody

Reklamy w App Store to nic nowego, ponieważ już wcześniej pojawiały się w zakładce “Sugerowane’ oraz w wynikach wyszukiwania aplikacji opartych na konkretnych słowach kluczowych. Dlaczego więc w sklepie z aplikacjami pojawi się więcej reklam? Chodzi oczywiście o dochody. Firma z Cupertino chce potroić swoje przychody z reklam, więc dodanie miejsc, w których będą się one wyświetlać, z pewnością pomoże gigantowi z Kalifornii.

Dochodu z reklam miałyby wzrosnąć aż do 10 miliardów dolarów rocznie. Sugeruje się, że w przyszłości reklamy pojawią się również w innych natywnie instalowanych aplikacjach na urządzeniach Apple.

App Store apple, ceny w app store
Apple chce potroić swoje dochody z reklam.

Źródło: PhoneArena

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.