Wiedźmin, czyli pierwsza gra z tego uniwersum od CD Projekt RED wczoraj obchodziła swoje 15. urodziny. Z tej okazji producent zrobił swoim fanom niespodziankę – nadchodzi remake Wiedźmina, który powstanie na najnowszym silniku graficznym Unreal Engine 5!

CD Projekt RED robi niespodziankę graczom

15 lat temu rozpoczęła się gamingowa historii postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin zadebiutował na komputery PC i Mac. Od tamtego czasu powstały dwie kolejne części, a w tym roku CD Projekt RED zapowiedział kolejną. W najnowszym Wiedźminie nie zobaczymy jednak przygód Geralta z Rivii.

Przeczytaj także: CD Projekt Red – Wiedźmin 4 w fazie przedprodukcyjnej!

Trailer Wiedźmina 4 w sieci! Zobaczcie, co nas czeka!
Wcześniej CD Projekt RED zapowiedział kolejną, czwartą cześć Wiedźmina!

Z okazji okrągłej rocznicy wydania swojej pierwszej gry z serii CD Projekt RED postanowił zrobić swoim fanom bardzo miłą niespodziankę. O czym mowa? O tym, że remake Wiedźmina z 2007 roku powstanie i będzie on oparty na najnowszym silniku graficznym Unreal Engine 5, czyli na tym samym, na którym powstanie najnowsza część z tego uniwersum.

Remake Wiedźmina oficjalnie zapowiedziany

W oficjalnym komunikacie przedstawionym przed CD Projekt RED możemy przeczytać, że remake Wiedźmina nosie projektową nazwę Projekt Canis Majoris. Za pełnoprawny remake gry będzie odpowiadać polskie studio Fool’s Theory, którzy pracowali już przy takich tytułach, jak Baldur’s Gate 3, Outriders czy Hellblade: Senua’s Sacrifice.

remake wiedźmina_1
Studio oficjalnie zapowiedziało remake pierwszej części Wiedźmina.

Co najważniejsze remake Wiedźmina będzie bazować na zaawansowanym silniku graficznym Unreal Engine 5. Wydawca gry zapewnił, że chcą grę zrobić dobrze, dlatego też prosi o cierpliwość. Szczegóły na temat projektu nie są znane, nie wiemy nawet, na jakie platformy zostanie wydana gra. Więcej dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Źródło: TheWitcher