Rewolucja na Mistrzostwach Świata! FIFA wprowadza zmiany!
94
Views

Mundial już nie będzie taki sam, ponieważ właśnie rozpoczyna się rewolucja na Mistrzostwach Świata. Jak podaje dziennika “New York Times” FIFA ma niedługo zatwierdzić format tego prestiżowego turnieju.

Rewolucja na Mistrzostwach Świata od 2026 roku

FIFA zdecydowała, że turniej Mistrzostw Świata potrzebuje rewolucji i ta zacznie się już na mundialu 2026, który odbędzie się na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. Od 1998 roku na tym prestiżowym turnieju grało 32 reprezentacje i taki stan rzeczy utrzymał się do imprezy w Katarze. Teraz to się zmieni.

Przeczytaj także: Rosjanie nie mogą grać, to wymyślono dla nich turniej

Rewolucja na Mistrzostwach Świata! FIFA wprowadza zmiany!
FIFA zmienia format turnieju Mistrzostw Świata!

Jak podaje “New York Times” szykuje nam się rewolucja na Mistrzostwach Świata, ponieważ FIFA jest już na ostatniej prostej dokonywania zmian, które mają zostać wkrótce zatwierdzone. Przede wszystkim na turnieju zagra nie 32 reprezentacje, a 48! To oznacza, że będzie więcej grup i samych spotkań!

FIFA wprowadza zmiany do mundialu

Rewolucja na Mistrzostwach Świata zacznie się już 2026 roku. Na turnieju w USA, Kanadzie i Meksyku zagra 48 drużyn, które zostaną podzielone na dwanaście grup po cztery drużyny. Sam turniej będzie większy, ponieważ z dotychczasowych 64 meczów, jakie rozgrywano na mundialu, liczba wzrośnie aż do 104!

Po fazie grupowej przyjdzie pora na 1/16 finału, do której dostaną się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz osiem najlepszych ekip z trzecich miejsc. Wszystko ma trwać 40 dni, a decyzja o nowym formacie ma zostać zatwierdzona już dziś.

Rewolucja na Mistrzostwach Świata! FIFA wprowadza zmiany!
NY Times podaje, że zmiany zostaną zaakceptowane już dziś.

Źródło: NY Times

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.