Rosjanie nie mogą grać, to wymyślono dla nich turniej
84
Views

Rosjanie nie mogą grać w piłkę nożną, jeśli chodzi o turnieje międzynarodowe. Reprezentacja tego kraju nie zagrała na mundialu, o który miała bić się z Polską. Są to sankcje za atak na Ukrainę. Okazuje się, że jednak zagrają w turnieju, który wydaje się, że został wymyślony dla nich samych.

Rosja zagra na Mistrzostwach Środkowoazjatyckiego Związku Piłki Nożnej (CAFA)

Środkowoazjatycki Związek Piłki Nożnej (CAFA) zapowiedział, że między 9 a 21 czerwca odbędzie się pierwszy turniej o mistrzostwo właśnie tego regionu, a gościnie wystąpią na nim Rosjanie. Warto przypomnieć, że Rosja została zawieszona przez FIFA i UEFA, dlatego też zarówno reprezentacja tego kraju, jak i rosyjskie kluby nie mogą grać w rozgrywkach międzynarodowych.

Przeczytaj także: FC Porto vs Inter. Kto awansuje dalej? Gdzie oglądać?

Informację o tym, że reprezentacja Sbornej zagra na mistrzostwach, które po raz pierwszy odbędą się w tym roku, podał dla telewizji MatchTV Faridun Saliew, prezes zrzeszonej piłkarskiej federacji Tadżykistanu. W turnieju udział weźmie łącznie sześć drużyn. Szykowane jest także specjalnie zaproszenie dla jednej z drużyn z Azji.

Rosjanie nie mogą grać, to wymyślono dla nich turniej
Reprezentacja Rosji zagra na turnieju, który odbędzie się po raz pierwszy w tym roku. Fot. YouTube

Rosjanie nie mogą grać, więc mają swoje mistrzostwa

Rosjanie nie mogą grać w bardziej prestiżowych rozgrywkach międzynarodowych, co mocno odbija się na jakości tamtej piłki nożnej. Dlatego też prawdopodobnie zdecydowano się na stworzenie nowego turnieju, w którym oprócz Rosji pojawi się reprezentacja Tadżykistanu, Afganistanu, Iranu, Uzbekistanu, Kirgistanu, Turkmenistanu i specjalnie zaproszonej reprezentacji kraju z Azji.

Z racji tego, że Rosjanie nie mogą grać w turniejach typu Mistrzostwa Świata czy Europy, zmusił piłkarską Federację Rosyjską do działania, którego efektem są właśnie mistrzostwa CAFA. Od momentu zawieszenia Sborna zagrała trzy mecze towarzyskie – z Kirgistanem, Tadżykistanem i Uzbekistanem. Z pierwszym przeciwnikiem wygrała 2:1, z dwoma następnymi bezbramkowo zremisowała.

Rosjanie nie mogą grać, to wymyślono dla nich turniej
Trzy mecze od momentu zawieszenia i niezbyt dobry bilans spotkań. Fot. YouTube

Źródło zdjęć: YouTube

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.