Site icon MenWorld.pl

Robert Lewandowski. Pierwszy mecz w barwach FC Barcelony

Robert Lewandowski wystąpił w spotkaniu FC Barcelony z Realem Madryt. Mecz zakończył się wygraną Dumy Katalonii 1:0.

Po transferze byłego piłkarza Bayernu Monachium, FC Barcelona rozegrała już dwa mecze. Pierwszy, w którym rozgromiła Inter Miami 6-0, a Robert Lewandowski obserwował z ławki rezerwowych. Przyszła pora na drugie spotkanie, z Realem Madryt. Polak rozegrał pierwszą połowę meczu z Królewskimi. Po przerwie na jego miejsce wszedł Pierre-Emerick Aubameyang.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie wystąpił z 9 na plecach. Dlaczego?

Spośród dostępnych numerów były: 11,16 i 17, a finalnie Lewandowski wybiegł na murawę z numerem 12. Co ciekawe numer ten wciąż zajmuje Martin Braithwaite, ale Duńczyk nie znajduje się w planach trenera na nowy sezon, przez co nie pojechał na zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że finalnie “9” trafi do Polaka po starcie sezonu. W końcu Lewandowski ma to zagwarantowane w kontrakcie.

W tej chwili numer 9 ma Depay, ale przypuszczalnie Holender odejdzie z drużyny, więc numer trafi do Lewandowskiego. Jeśli Mamphis zostanie, nie jest zawodnikiem, który by się wykłócał o numer – Juan Jimenez

Jak ocenia się występ Roberta Lewandowskiego w nowych barwach?

Polak wypadł naprawdę pozytywnie. Cały czas był aktywny, szukał swoich szans, pokazywał się do piłki i miał okazje do strzelenia debiutanckiej bramki, lecz dwukrotnie jego strzały zablokował obrońca David Alaba i raz piłkę obronił bramkarz Królewskich – Thibautowi Courtois.

Finalnie wynik ustalił Raphinha w 27 minucie po kapitalnym strzale z dystansu.