128
Views

Robert Lewandowski wkrótce może zamienić Monachium na słoneczną Barcelonę. Kataloński klub widzi miejsce dla kapitana reprezentacji Polski i określa go jako piłkarza idealnego do wizji gry zespołu. Media mówią, że obie strony doszły do porozumienia. FC Barcelona będzie następnym klubem Polaka?

Robert Lewandowski zirytowany zachowaniem Bayernu

Robert Lewandowski w dalszym ciągu jest związany z Bayernem Monachium, jednak jego kontrakt wygasa w przyszłe wakacje. Priorytetem dla obu stron w takiej sytuacji jest dojście do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. I tutaj właśnie tkwi problem. Kapitan reprezentacji Polski chce podpisać kontrakt na kilka lat, z kolei Bayern boi się tego, że zawodnik będzie już w podeszłym, jak na piłkarza, wieku i nie będzie wart tych pieniędzy. Chodzi o możliwość ruchów.

Rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu nie idą więc dobrze, a jak podaje Bild, Robert Lewandowski jest mocno sfrustrowany i odbiera to jako oznakę braku szacunku. Dlatego też zmiana klubu przez kapitana reprezentacji Polski nie jest tutaj fantastycznym scenariuszem. Chętnych na napastnika nie brakuje, a klubem, który zdecydowany jest na kupno Polaka, wydaje się być Barcelona.

Robert Lewandowski
Lewy trafi do FC Barcelony?

FC Barcelona kolejny przystankiem w karierze Lewego?

Scenariusz, w którym Robert Lewandowski opuszcza Monachium, jest coraz bardziej prawdopodobny. Jak podaje niemiecki dziennik Bild, obie strony są zgodne w jednej kwestii – jeśli nie dojdzie do porozumienia, zawodnik zostanie latem sprzedany. Obie strony są zdeterminowane, aby doszło do transakcji, ponieważ transfer za darmo nie wchodzi w grę. I tutaj pojawia się FC Barcelona.

O tym, że FCB jest zainteresowana Lewym, pisaliśmy już kilka dni temu. Władze i trener katalońskiego klubu, wierzą, że kapitan reprezentacji Polski jest idealnym elementem układanki i będzie pasował do stylu, jakim chce grać klub. Od wielu lat mówi się, że napastnik miałby trafić do Realu, jednak Królewscy zdaje się, że wybrali młodszą opcję w postaci Kyliana Mbappe. Barca jest jednak kierunkiem, o którym praktycznie się nie mówiło.

Przeczytaj także: Lewandowski chce odejść! Jest klub gotowy na transfer!

Jak podaje włoska telewizja Sportitalia, obie strony wstępnie doszły do porozumienia. Podobno umowa między klubem a Polakiem została już zawarta. Pozostała jednak kwestia kontraktu z Bayernem, który kończy się w czerwcu 2023 roku.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.