Rolls-Royce bierze się za budowę… reaktora jądrowego!

Myśląc o firmie Rolls-Royce, w naszej głowie pojawia się obraz niezwykle luksusowych aut, których cena potrafi przyprawić o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że plany przedsiębiorstwa sięgają zupełnie dalej niż ekskluzywne pojazdy. Firma chce stworzyć specjalny projekt reaktora jądrowego, który zostanie wykorzystany w nietypowym miejscu.

Ambitne plany Rolls-Royce

Zdaje się, że czasy, kiedy to producenci samochodów zajmowali się jedynie produkcją pojazdów mechanicznych poruszających się pod drogach, już minęły. W ostatnim czasie Porsche ogłosiło, że wspiera start-up, którego planem jest wystrzelenie w kosmos autonomicznej rakiety. Teraz okazuje się, że Rolls-Royce ma podobne plany, jednak w przypadku brytyjskiego producenta luksusowych samochodów, są one zdecydowanie ambitniejsze.

Przeczytaj także: Autonomiczny Rolls-Royce zaprezentowany

Rolls-Royce startuje bowiem z planem stworzenia specjalnego reaktora jądrowego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ firma, która słynie głównie z produkowania obrzydliwe drogich samochodów, działa również w wielu innych branżach. Jedną z nich jest związana właśnie z energią jądrową. W planach firmy jest więc wybudowanie mikroreaktora jądrowego, który zostanie umieszczony… poza Ziemią.

Reaktor jądrowy na Księżycu lub Marsie

Plany dotyczące budowy reaktora jądrowego nie obejmują umieszczenia go na naszej planecie. Jak się okazuje, Rolls-Royce chce zbudować specjalny mikroreaktor, którego lokalizacją będzie Księżyc. Plany obejmują również planetę Mars. Zadaniem reaktora będzie wspieranie maszyn odpowiadających za wydobywanie zasobów i pierwiastków, których nie znajdziemy na naszej planecie.

rolls-royce
Wizualizacja reaktora przedstawiona przez firmę.

Technologia, która wykorzystana byłaby w projekcie budowy specjalnego reaktora jądrowego, posłużyłaby także za napęd w statkach kosmicznych. Dzięki niej pojazdy te mogłyby poruszać się z niewyobrażalną prędkością. Rolls-Royce rozpoczął swoje badania przy współpracy z Brytyjską Agencją Kosmiczną.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!