Rolls-Royce bierze się za budowę… reaktora jądrowego!

Myśląc o firmie Rolls-Royce, w naszej głowie pojawia się obraz niezwykle luksusowych aut, których cena potrafi przyprawić o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że plany przedsiębiorstwa sięgają zupełnie dalej niż ekskluzywne pojazdy. Firma chce stworzyć specjalny projekt reaktora jądrowego, który zostanie wykorzystany w nietypowym miejscu.

Ambitne plany Rolls-Royce

Zdaje się, że czasy, kiedy to producenci samochodów zajmowali się jedynie produkcją pojazdów mechanicznych poruszających się pod drogach, już minęły. W ostatnim czasie Porsche ogłosiło, że wspiera start-up, którego planem jest wystrzelenie w kosmos autonomicznej rakiety. Teraz okazuje się, że Rolls-Royce ma podobne plany, jednak w przypadku brytyjskiego producenta luksusowych samochodów, są one zdecydowanie ambitniejsze.

Przeczytaj także: Autonomiczny Rolls-Royce zaprezentowany

Reklama

Rolls-Royce startuje bowiem z planem stworzenia specjalnego reaktora jądrowego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ firma, która słynie głównie z produkowania obrzydliwe drogich samochodów, działa również w wielu innych branżach. Jedną z nich jest związana właśnie z energią jądrową. W planach firmy jest więc wybudowanie mikroreaktora jądrowego, który zostanie umieszczony… poza Ziemią.

Reaktor jądrowy na Księżycu lub Marsie

Plany dotyczące budowy reaktora jądrowego nie obejmują umieszczenia go na naszej planecie. Jak się okazuje, Rolls-Royce chce zbudować specjalny mikroreaktor, którego lokalizacją będzie Księżyc. Plany obejmują również planetę Mars. Zadaniem reaktora będzie wspieranie maszyn odpowiadających za wydobywanie zasobów i pierwiastków, których nie znajdziemy na naszej planecie.

rolls-royce
Wizualizacja reaktora przedstawiona przez firmę.

Technologia, która wykorzystana byłaby w projekcie budowy specjalnego reaktora jądrowego, posłużyłaby także za napęd w statkach kosmicznych. Dzięki niej pojazdy te mogłyby poruszać się z niewyobrażalną prędkością. Rolls-Royce rozpoczął swoje badania przy współpracy z Brytyjską Agencją Kosmiczną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama