Rossgram zastąpi w Rosji Instagrama!

Instagram został oficjalnie zablokowany w Rosji. Influecnerzy są zdruzgotani, jednak będą mieli alternatywę. Wkrótce ruszy rosyjski odpowiednik tego portalu o nazwie Rossgram.

Rosja uruchamia swój Instagram

Roskomnadzor (Federalna Służba Nadzoru Łączności, Technologii Informacyjnych i Środków Masowego Przekazu) zdecydował się na zbanowanie platformy Instagram w Rosji. Taka decyzja odbiła się szerokim echem wśród tamtejszych influencerów. W sieci pojawiały się filmiki kobiet, które z płaczem pytały, co takiego zrobili zwykli Rosjanie, że tracą teraz dostęp do wszystkiego. To samo pytanie mogliby sobie zadać Ukraińcy uciekający ze swojego kraju przed atakiem Rosji. Tylko u nich stawką jest życie, nie dostęp do serwisów społecznościowych.

https://twitter.com/nexta_tv/status/1502433817465864198?s=20&t=Zj5YI24gSml4S6wDxIHaag

Przeczytaj także: Zuckerberg potwierdza. NFT trafią na Instagram

Reklama

Wraz z wprowadzeniem blokady na platformę Instagram serwis stracił prawie 80 milionów kont. Rosyjscy influencerzy będą mieli jednak rodzimą alternatywę dla amerykańskiego giganta. Na przełomie marca i kwietnia ma ruszyć portal Rossgram, czyli rosyjska kopia IG.

Rossgram będzie kopią IG

Rossgram będzie portalem wzorowanym na popularnym Instagramie. Swoją oficjalną premierę ma mieć 28 marca 2022 roku. Jak możemy przeczytać na stronie portalu, serwis będzie oferował narzędzia monetyzacyjne dla użytkowników. Zyskają oni dostęp do płatnych treści, czy możliwość crowdfundingu i wiele innych funkcji.

instagram rossgram
Rossgram zastąpi w Rosji Instagrama!

28 marca dostęp do portalu zyskają najpierw blogerzy, inwestorzy i sponsorzy, a dopiero po jakimś czasie zostanie oddany do publicznego użytku. Uruchomienie tego portalu ma oczywiście podłoże polityczne, ponieważ władze kraju chcą ograniczyć dostęp obywateli do prawdziwych informacji. Propaganda na rosyjskim Instagramie będzie więc wszechobecna.

Źródło: Rossgram

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama