NFT cieszy się niezwykłą popularnością. Tokeny zaczynają być wspierane przez kolejne strony. Mark Zuckerberg, założyciel Meta, do którego należy platforma Instagram, poinformował, że serwis również będzie wspierał to rozwiązanie.

Cyfrowe tokeny ciągle zyskują na popularności

Tokeny w dalszym ciągu są niezwykle popularne, a ich wartość wzrasta z dnia na dzień. Wiele serwisów czy platform zaczyna wspierać te cyfrowe zapisy. W ostatnim czasie wsparcie dla tokenów w swoich telewizorach uruchomił Samsung. Okazuje się, że wkrótce na platformie Instagram również znajdzie się wsparcie dla tokenów.

Przeczytaj także: IG dodaje moderatorów dla twórców!

Mark Zuckerberg przekazał, że IG zacznie wspierać cyfrowe tokeny. Wsparcie to ma pojawić się w kilku najbliższych miesiącach. Żadne szczegóły nie zostały zdradzone i nie wiemy, czego tak naprawdę spodziewać się w tej kwestii.

NFT trafi na Instagram. Potwierdził to sam Zuckerberg

O tym, że tokeny mogą trafić na platformę opartą na udostępnianiu zdjęć i wideo mówiło się już w 2021 roku. Wtedy to Adam Mosseri, szef serwisu zdradził, że tokeny mogą zostać wprowadzone do serwisu. Platforma w tamtym momencie badała możliwości wykorzystania tokenów w swoim serwisie. Potem pojawiły się informacje, że IG i Facebook wspólnie próbują znaleźć rozwiązanie na wprowadzenie tokenów do swoich serwisów.

instagram nft
Zuckerberg potwierdza. NFT trafią na Instagram

Teraz głos zabrał sam Mark Zuckerberg. Założyciel firmy Meta podczas jednej z sesji South By Southwest przekazał, że tokeny trafia na platformę w ciągu kilku następnych miesięcy. Dokładnej daty nie znamy, jednak wiemy, że Meta pracuje nad wprowadzeniem tego rozwiązania na swoje platformy.