Rozliczenie PIT będzie teraz jeszcze prostsze, ponieważ jak podał resort finansów, rozliczenia roczne będzie można zrobić za pomocą popularnego BLIKa.

Nowoczesne rozwiązania w polskiej skarbówce

Urząd skarbowy wykorzystuje nowoczesne technologie, które mają sprawić, że obywatele będą mogli w prosty i szybki sposób uzyskać rozliczenie PIT. W rozmowie z PAP resort finansów zdradził, że przygotował on coś dla fanów transakcji bezgotówkowych.

Przeczytaj także: Podwyżki! Ceny alkoholu i papierosów od 2023 mocno w górę!

Rozliczenie PIT za pomocą Blika? Tak, to możliwe!
Przy rozliczeniu PITa Polacy będą mogli korzystać z BLIKa.

Rozliczenie będzie teraz możliwe przy pomocy BLIKa. W rozmowie z Polską Agencją Prasową resort finansów poinformował, że przy opłacaniu PIT-a z płatności bezgotówkowej będą mogli skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne.

Rozliczenie PIT przy wykorzystaniu BLIKa

Zmiany wprowadzone zostaną już 1 stycznia 2023 roku, co oznacza, że najbliższe rozliczenie PIT będziemy mogli przeprowadzić właśnie przy wykorzystaniu BLIKa. Wynika to m.in. z nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym podpisanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę 20 grudnia 2022 roku.

Rozliczenie PIT za pomocą Blika? Tak, to możliwe!
Rozliczenie PIT za pomocą Blika? Tak, to możliwe!

Podatnicy będą mogli wykorzystać BLIKa do rozliczenia takich dokumentów jak: PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. W materiale PAP możemy przeczytać:

Wszyscy klienci będą mogli uregulować zobowiązania podatkowe w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy w tym Twój e-PIT za pomocą Blika.

Źródło: PAP