96
Views

Wiele osób decyduje się na samochód z zagranicy, przede wszystkim ze względu na ich bardzo dobry stan techniczny, a także atrakcyjne ceny. W wielu sytuacjach korzystniej jest sprowadzić samochód z innego kraju niż kupić go w jednym z polskich komisów. Warto poszukać na ten temat informacji w sieci, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Dokonasz dzięki temu legalnego zakupu.

Dlaczego warto sprowadzić samochód z zagranicy?

Drogi w bardzo rozwiniętych krajach, takich jak Holandia, Niemcy, Dania, Norwegia są w bardzo dobrym stanie. Dzięki temu np. samochód z Holandii nie ulega uszkodzeniom mechanicznym w związku z poruszaniem się po dziurawej nawierzchni. Wizyty w centrum kontroli pojazdów zwykle kończą się na pozytywnym wyniku badania technicznego. Nie ma potrzeby przeprowadzania skomplikowanych napraw. Kupując taki samochód używany więcej zyskujesz niż tracisz.

Warto przeglądać oferty, które dotyczą zagranicznych samochodów. Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy nie jest aż tak bardzo skomplikowana i czasochłonna jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wyrobić nowy dowód rejestracyjny pojazdu, dostarczyć do Wydziału Komunikacji wszystkie niezbędne dokumenty, a będziesz mógł legalnie takim samochodem poruszać się po polskich drogach. Nie będzie z tym większych problemów.

Sprawdź również nasze testy samochodów używanych.

O czym musisz pamiętać dokonując rejestracji samochodu z zagranicy?

Podstawą przy kupowaniu używanego samochodu jest bardzo dokładne prześledzenie jego historii. W Holandii każdy samochód posiada dokument NAP, który sprzedawca powinien przekazać nowemu nabywcy. To pierwsze, najważniejsze informacje, jakie uzyskasz o pojeździe, który jest dla Ciebie interesujący. Zanim wyrobisz dowód rejestracyjny, sprawdź stan techniczny pojazdu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której nabędziesz pojazd bubel, do którego więcej trzeba będzie dołożyć niż jest faktycznie wart.

Gdy już zdecydowałeś się na samochód z zagranicy i został on sprowadzony do Polski, zaczyna się sporo formalności, które trzeba dopełnić. Przede wszystkim musisz wyrobić dowód rejestracyjny. Aby to zrobić, trzeba udać się do Wydziału Komunikacji, gdzie pracownik poprosi nas o kilka ważnych dokumentów umożliwiających rejestrację samochodu. Warto mieć przy sobie poprzedni dowód rejestracyjny samochodu, dowód zakupu, kartę pojazdu, dowód opłacenia akcyzy, dokument potwierdzający wykonanie przeglądu technicznego samochodu, a także dokument potwierdzający wniesienie opłaty rejestracyjnej. Dzięki dopełnieniu wszystkich formalności w celu rejestracji pojazdu, można będzie poruszać się nim po drodze legalnie, bez żadnych problemów. Rejestracja samochodu sprowadzanego z zagranicy jest nieco bardziej skomplikowana niż kupionego w Polsce, ale dowód własności pojazdu otrzymasz bardzo szybko. Wystarczy jedynie dopełnić kilku formalności. Wiele szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz na http://specjalistka.net/samochod-ze-szwajcarii-go-sprowadzic-zarejestrowac-ubezpieczyc/.

Bez większych problemów uzyskasz dowód rejestracyjny na samochód sprowadzany z Holandii

Choć wymienione wyżej formalności mogą wydawać Ci się z pozoru skomplikowane, tak naprawdę właściwe przygotowanie do rejestracji wystarczy, aby szybko załatwić całą sprawę. Warto się poświecić, aby zyskać samochód o pożądanej pojemności silnika, sprawny pod względem technicznym, zadbany. Proces rejestracji i ubezpieczenia nie będzie trwał długo, a Ty przynajmniej na kilka lat zyskasz samochód, którym można będzie jeździć z wielką przyjemnością.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.