Site icon MenWorld.pl

Samsung pracuje nad nowymi chipami dla serii Galaxy S. Wszystko przez problemy Exynosa

Samsung ma w swojej ofercie kilka flagowych modeli, które pracują na autorskim chipsecie. Przeszłość pokazuje jednak, że te same modele napędzane procesorami firmy Qualcomm charakteryzują się lepszą wydajnością i przede wszystkim nie grzeją się jak te, które pracują na Exynosie. Dlatego też południowokoreański producent planuje stworzenie całkiem nowego procesora dla serii Galaxy S.

Południowokoreański producent stworzy customowy chipset?

Można śmiało powiedzieć, że chipsety Exynos nie spełniły oczekiwań producenta. Samsung miał nadzieje, że chipsety te zawojują rynek i będą mocną konkurencją dla procesorów Quaclomm Snapdragon. Niestety, tak się nie stało. Autorskie chipsety nie tylko mocno nagrzewały telefony, ale również cechowały się słabszą wydajnością w porównaniu do tych samych modeli ze Snapdragonem.

Przeczytaj także: Apple zamieni złącze Lightning na USB typu C w 2023 roku!

Reklama

Dlatego też mogłoby się wydawać, że ulepszenie układów Exynos będzie dla firmy Samsung priorytetem. Sugeruje się jednak, że południowokoreański producent elektroniki rzekomo planuje stworzenie całkiem nowego układu, który miałby pojawić się w smartfonach Galaxy S debiutujących w 2025 roku. W tym przypadku mówimy jednak o customowym chipsecie, który będzie zarezerwowany tylko i wyłącznie do serii S.

samsung procesor
Samsung pracuje nad nowymi chipami dla serii Galaxy S. Wszystko przez problemy Exynosa

Samsung nie jest zadowolony z tego, co oferują ich układy Exynos

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że kierownictwo południowokoreańskiego giganta nie jest zadowolone z tego, co wynikło z wprowadzenia funkcji Game Optimizing Service (GOS), która mocno spowalniała smartfony. Samsung widzi również różnicę w wydajności i throttlingu pomiędzy chipsetami Snapdragon 8 Gen 1 i Exynos 2200, dlatego też ma planować zupełnie nowe podejście i stworzyć własny, customowy chipset zarezerwowany tylko i wyłącznie dla flagowców z serii Galaxy S. Takie informacje podaje serwis Inews25 oraz rzetelne xródło, IceUniverse.

Zdaje się, że Samsung chce podążyć podobną drogą co Apple, które od lat wprowadza na rynek swoje własne procesory z serii Apple A Bionic, co pozwala na dostarczenie lepiej zoptymalizowane urządzenia. Nie wiadomo, czy nowe procesory azjatyckiego producenta będą oparte na linii Exynos, czy zupełnie nowym produktem.

Źródło: Inews24/GSMArena

Exit mobile version