Samsung w tarapatach! Polacy straszą firmę pozwem zbiorowym

Polskim użytkownikom składanych smartfonów puszczają już nerwy. Chcą oni złożyć pozew zbiorowy przeciwko firmie Samsung za… no właśnie.. zbywanie nabywców i nie naprawianie swoich wadliwych sztuk, ale o tym po kolei.

No dobrze, ale właściwie to o co dokładnie chodzi?

Problem dotyczy głównie ekranu, który lubi się wycierać, a to dąży do braku wyświetlania w pewnym obszarze ekranu, a nawet do całkowitego rozlania się wyświetlacza. Jedną z przykładowych sytuacji nagrał pewien mniejszy twórca na platformie YouTube na przykładzie swojego modelu.

Samsung w tarapatach! Polacy straszą firmę pozwem zbiorowym

Oczywiście to nie jest tak, że cały post jest spowodowany tylko problemem tej osoby, bo pozew zbiorowy od jednego osobnika nie powstanie, a więc szperając więcej natkniemy się na grupę na Facebooku o nazwie „Samsung Flip i Fold 1,2,3,4(Pozew Zbiorowy do Sądu)„. Jest na niej ponad 1300 osób i publikują oni opisy swoich sytuacji ze składanymi smartfonami od Samsunga.

Jak wyglądają recenzje tego modelu?

Zaczynając, może warto przyjrzeć się temu jak recenzenci oceniają ten smartfon. I właśnie tutaj jest cały pies pogrzebany, bo nie ma się czemu przyglądać. W końcu recenzenci użytkują takie smartfony jakieś 2-3 tygodnie, a nie kilka miesięcy, przez co jakiekolwiek wady nie ujrzą światła dziennego zbyt szybko.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości znany polski recenzent technologiczny wziął sprawy w swoje ręce (bowiem Samsung chwali się, że ich smartfon może wytrzymać nawet 200 tysięcy złożeń (na podstawie modelu Z Flip 3)) i sprawdził wytrzymałość na swoim modelu. Żeby potwierdzić wiarygodność testu cały czas była transmisja na żywo na platformie YouTube, a ochotnicy składali i rozkładali smartfon. Ilość złożeń rejestrował specjalny czujnik. Uzyskał on ponad 400 tysięcy złożeń bez jakichkolwiek problemów i tym samym przebił deklaracje firmy ponad dwukrotnie. Niestety problemy nie występują w każdym modelu i twórca widocznie trafił na w pełni sprawny model.

Cały zapis z transmisji jest dostępny poniżej:

Samsung w tarapatach! Polacy straszą firmę pozwem zbiorowym

Co na to wszystko Samsung?

Firma zamieściła w instrukcji obsługi, aby nie zdejmować fabrycznej folii, ALE, dopiero w czwartej generacji smartfonów, a także zaktualizowała ją w trzeciej generacji dopiero po pewnym czasie, więc wiele osób przy zakupie otrzymało pierwotną wersję instrukcji. Nowa instrukcja mówi:

Nie dociskać nadmiernie obszaru składania ekranu. Może to skutkować jego uszkodzeniem.

• Nie rozkładać urządzenia, wpychając palec między części ekranu. Takie postępowanie może spowodować uszkodzenie urządzenia, np. rysy lub przebicia ekranu.

• Folia ochronna przylepiona do ekranu głównego to warstwa stworzona specjalnie na potrzeby urządzeń składanych. Zaleca się, aby nie usuwać tej warstwy chroniącej ekran. W przypadku jej usunięcia ekran główny może zostać uszkodzony.

• Nie stosować innych niezatwierdzonych warstw i naklejek. Może to skutkować jego uszkodzeniem.

• Uważaj, aby nie odkleić powłoki ochronnej na ekranie podczas wykonywania powtarzalnych gestów dotykowych, takich jak przeciąganie palcem po ekranie.

• Podczas składania urządzenia nie wolno dopuścić, aby przedmioty, takie jak karty, monety lub klucze, dostały się między ekrany. Może to spowodować ich uszkodzenie.

• To urządzenie nie jest pyłoszczelne. Narażenie na kontakt z małymi cząsteczkami, takimi jak piasek, może spowodować uszkodzenia urządzenia np. rysy lub wgniecenia ekranu.

No dobrze, ale właściwie to po co piszę o tej instrukcji? Przykładem tego zamieszania jest zmiana folii na własną rękę, a nie zgłoszenie się do producenta (który lubi te zgłoszenia odrzucać), aby założył nową folię, bo jak obejrzymy w pierwszym materiale tego artykułu, folia przestała spełniać swoje właściwości już po kilku miesiącach. Dodatkowo nie tylko zdjęcie folii sprawia problemy, bo te dotykają także grono osób korzystających z urządzeń według nowych zasad, a nawet użytkowników czwartej generacji, która całkiem niedawno miała swoją premierę.

Nie tylko Polacy mają problem

Jak to mówią w Internecie nic nie ginie i bez jakiegokolwiek problemu można znaleźć posty/zdjęcia czy też filmy ilustrujące problemy z urządzeniami marki. Poniżej kilka przykładowych, w tym na samym początku post na Twitterze dziennikarki BBC – Zoe Kleinman.

Kilka dni temu linia „zgięcia” nagle znacznie się powiększyła i zmieniła kolor na srebrny, dolna połowa ekranu stała się zielona, ​​górna połowa przestała odpowiadać…

Samsung w tarapatach! Polacy straszą firmę pozwem zbiorowym

Źródło: opracowanie własne

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii urządzenia mobilne.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj