Saucony Jazz Original Vintage
Saucony Jazz Original Vintage

Saucony Jazz Original Vintage w kolorach kawy

Saucony Jazz Original Vintage dla fanów espresso i latte

Saucony Jazz Original Vintage to model butów z bardzo długą historią. Pierwsza wersja powstała w 1981 roku i co ciekawe, była przeznaczona dla biegaczy długodystansowych. Projektanci starali się, aby but ten cechował się wysokim komfortem przez cały dystans, który mieli do pokonania sportowcy. To dlatego przedsiębiorstwo współpracowało z ekspertami od stóp oraz stawów skokowych. Stąd też nieprzypadkowy kształt podeszwy, który jest cechą charakterystyczną butów marki Saucony. Mowa o trójkątnych przepustkach, które sprawiają, że zachowujemy maksymalną przyczepność, a także tworzymy amortyzację dla naszych stóp. Damian testował model Xodus ISO 3, dlatego też możecie być pewni, że nie są to słowa rzucane na wiatr.

Z bieżni na ulicę

Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem fakt, że buty trafiły szybko na ulicę. Nic w tym dziwnego. Oprócz bardzo dobrych cech sportowych są one po prostu ładne. Sam chodzę w jednej z par i bardzo sobie ją chwalę. Dlatego też marka Saucony co jakiś czas prezentuje nowe modele, które inspirowane są między innymi… jedzeniem. Tym razem, w kolekcji wiosenno-letniej projektanci przygotowali buty, których kolorystyka inspirowana jest… kawą. Kolaboracja Saucony, Fat White oraz Coffee&Sons spodoba się fanom jednego z najpopularniejszych napojów. Swoją drogą, wiedzieliście, że codziennie na całym świecie wypijamy aż czterysta miliardów filiżanek kawy? W ramach współpracy tych marek ma powstać specjalnie zaprojektowany eko-karton, na którym widnieje grafika wyjaśniająca, dlaczego Saucony Jazz Original Vintage to but inspirowany kawą.

Co ważne, warto 2 marca bieżącego roku odwiedzić Street Supply w Warszawie. Wtedy to z racji spotkania, nastąpi premiera nietuzinkowego projektu. Warto również wspomnieć, że zestaw będzie mocno limitowany co powinno zainteresować kolekcjonerów sneakersów.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
świat science-fiction
Czy nasza codzienność to świat science-fiction?