87
Views

Jeden z najznakomitszych pięściarzy bez podziału na kategorie – Saul Alvarez przegrywa z mistrzem wagi półcieżkiej. 

Saul Alvarez przegrywa po raz drugi w karierze. 

31-letni Alvarez jest niekwestionowanym mistrzem świata w wadze super-średniej, ale tym razem zdecydował się na walkę w kategorii pół-ciężkiej, gdzie mistrzem federacji WBA jest Dmitry Bivol. “Canelo” ostatnią porażkę w swojej karierze zaliczył 9 lat temu. Wówczas jego przeciwnikiem był legendarny Floyd Mayweather. Walka z cięższym i większym Bivolem okazała się zbyt trudna. Alvarez przez cały przebieg walki musiał szukać sposobu na obejście warunków fizycznych Rosjanina. Po 12 rundach, wszyscy trzej sędziowie byli zgodni i punktowali 115-113 na zwycięzcę tego starcia- Dmitry Bivola.  

Saul Alvarez vs Dmitry Bivol – świat boksu przeciwny tej walce

Wielu znanych sportowców oraz osób związanych ze pięściarskim światem było przeciwne tej walce z powodów politycznych. Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę wielu sportowców czy zespołów zostało wykluczonych z imprez sportowych. Walka pomiędzy Saul Alvarezem a Bivolem wisiała na włosku. Władimir Kliczko powiedział w radiu 5 Live: „Ważne jest, aby temu bokserowi zabroniono walczyć w Ameryce, tak jak wszyscy rosyjscy sportowcy mają zakaz międzynarodowych zawodów”. 

Federacje– WBC, WBO i IBF – odpowiedziały na wojnę z Rosją we wspólnym oświadczeniu, które zobowiązało się do zablokowania „walk o mistrzostwo z udziałem bokserów z Rosji i Białorusi”. Federacja WBA, której mistrzem jest Bivol nie nałożyła żadnych sankcji na pięściarzy z Rosji.  

Źródło zdjęć : espn.com, boxingnews.com.

 

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.