SKODA KAMIQ - ruszyła produkcja trzeciego SUV-a marki
SKODA KAMIQ - ruszyła produkcja trzeciego SUV-a marki

SKODA KAMIQ – ruszyła produkcja trzeciego SUV-a marki

Duża inwestycja marki

W produkcję nowego SUV-a SKODA zainwestowała około 100 milionów euro. Dla powodzenia projektu zaadaptowano linię produkcyjną dla platformy MQB27, wyprodukowano nowe tłoczniki. W lakierni, nadwoziowni i montażowni wprowadzono zasadnicze zmiany oraz zmodyfikowano szczegóły, m.in. w celu wdrożenia charakterystycznych dla nowego modelu dwuczęściowych reflektorów LED. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom każdego dnia fabrykę w Mladá Boleslav opuszcza 400 egzemplarzy SKODA KAMIQ.

SKODA KAMIQ

Już w standardowym wyposażeniu samochód posiada najnowsze systemy wspomagania kierowcy, dopasowane do jazdy w zróżnicowanych warunkach, które do tej pory znane były z aut klasy premium. Wśród nich znalazł się m.in. FRONT ASSIST kontrolujący odległość od pojazdów, pieszych i innych obiektów jadących na drodze oraz LANE ASSIST utrzymujący pojazd w obszarze pasa ruchu. Dodatkowo w opcji dostępny jest także SIDE ASSIST, który wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem wzroku kierowcy z odległości 70 metrów. Samochód opcjonalnie może zostać wyposażony również w asystentów parkowania, co podnosi bezpieczeństwo i komfort podczas przemieszczania się po mieście.

W odpowiedzi na potrzeby współczesnych kierowców, nowy SUV SKODY posiada innowacje z obszaru Connectivity, które umożliwiają stałe połączenie z internetem i dostęp do najnowszych aplikacji. Sprawia to, że jazda SKODĄ KAMIQ jest nie tylko bezpieczna i komfortowa, ale także dostarcza wiele przyjemności.

 

Więcej informacji na temat tego modelu można znaleźć na stronie producenta.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Mars mówi. Posłuchaj nagrań z Czerwonej Planety!