Od premiery Skody Octavia IV generacji minęło już wiele tygodni. Aktualnie do wyboru mamy do wyboru liftbacka i standardowe combi, obydwa w tak samo standardowej, seryjnej wersji. Zanosi się jednak, że czeska marka ma zamiar sprawić, aby tradycji stało się zadość. Chodzi mianowicie o wypuszczenie nowej generacji sportowej wersji Octavii – Skoda Octavia RS. Na nasze szczęście, wiemy na jej temat co nieco.

Skoda Octavia RS – wygląd

Zacznę od tego, że, moim zdaniem, Skoda Octavia to jeden z najlepiej ewoluujących modeli samochodów. Zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak i mając na uwadze aspekt jakości i techniki. Mówię o każdym z wariantów, zwykłym liftbacku, sedanie i combi.

Skoda nie ma zamiaru pozostawiać nam wiele do życzenia i w tym przypadku.

Zauważyć możemy, iż zmiany nie są diametralne. Tak jak wcześniej nadmieniłem, jest to raczej stonowana ewolucja, aniżeli rewolucja. Czeski producent postawił na unowocześnienie linii i dynamicznych załamań, które znamy z poprzedniej generacji Octavii. Mówiąc o poprzedniej generacji czeskiego liftbacka należy zauważyć, iż jej wygląd nadal wygląda świeżo i podtrzymanie jego produkcji bacząc tylko na ten aspekt byłoby jak najbardziej uzasadnione.

A Wy jak oceniacie wygląd nowej Skoda Octavia RS? Podzielacie nasze zdanie, czy macie odmienny pogląd na tą sprawę? Opiniami dzielcie się w naszych mediach społecznościowych i w komentarzach poniżej!

Źródło: motor1.com