Site icon MenWorld.pl

Skoki w Zakopanem odwołane! Co dalej?

Skoki w Zakopanem zaplanowane na 7 stycznia zostały odwołane! Mowa tutaj o FIS Cup. Co z zawodami w ramach Pucharu Świata, które zostały na następny tydzień?

Zaskakujące informacje! Skoki w Zakopanem odwołane!

7 stycznia miały odbyć się skoki w Zakopanem – FIS Cup. Okazuje się jednak, że do tego wydarzenia nie dojdzie, a wszystkiemu winne są warunki pogodowe, które obecnie panują w Polsce. Tak, chodzi o brak śniegu.

Skoki w Zakopanem odwołane! Co dalej?
FIS CUP zaplanowany na 7 stycznia odwołany! Fot. Pexels

Przeczytaj także: Ronaldo to początek. Al-Nassr rusza po inną gwiazdę!

Reklama

FIS Cup, organizowane przez Międzynarodową Federację Narciarską, jest trzecim pod względem prestiżu cyklem zawodów w skokach narciarskich. Jest on jednym z pierwszych kroków dla młodych zawodników, którzy myślą o starcie w Pucharze Świata. W tym roku jednak zostaną oni pozbawieni tej szansy.

Co z zawodami Pucharu Świata w Polsce?

Skoki w Zakopanem, które miały odbyć się w ramach FIS Cup, oficjalnie zostały odwołane. Powodem są warunki pogodowe, a konkretnie brak opadów śniegu. W ostatnim czasie w Polsce jest ponad 10 stopni, co nie sprzyja zawodom skoków narciarskich.

Skoki w Zakopanem odwołane! Co dalej?_1
Skoki w Zakopanem odwołane! Co z Pucharem Świata?

Organizatorzy postanowili odwołać zawody FIS Cup i zaoszczędzić śnieg, który pozostał jeszcze po ostatnim ataku zimy. Priorytetem jest Puchar Świata, który ma odbyć się w następnym tygodniu. Te zawody nie są zagrożone, a decyzja o anulowaniu FIS Cup, podjęta jest właśnie działaniami związanymi z bardziej prestiżowym wydarzeniem.

Źródło: Michał Chmielewski/ Zdjęcie: Pexels

Exit mobile version