Connect
To Top

Słaby start Roberta Kubicy

W piątkowych kwalifikacjach Formuły 1 Robert Kubica zajął ostatnie dwudzieste miejsce z utratą około 4 sekund do pierwszej pozycji.

Słaby start Roberta Kubicy

Robert Kubica nie był zadowolony ze swoich wyników w kwalifikacjach. Na metę dotarł z ogromną stratą do lidera i dość sporą do swojego kolegi z zespołu, George’a Russell’a. Sam przyznał, że podczas treningów czuł się dziwnie prowadząc bolid. Podobno pojazdu Williamsa nie da się prowadzić oraz wszystko wskazuje na to, że Polak nie ma części zamiennych. W wywiadzie z Cezarym Gutowskim z „Przeglądu Sportowego” Robert powiedział: „będzie bardzo ciężko. Gdy wczoraj w drugiej połowie sesji ludzie robili symulacje wyścigu i dłuższe przejazdy, w ciągu 45 minut jazdy wyprzedzano mnie częściej, niż przez cztery lata ścigania.”

Problemy Williamsa

Kierowcy zespołu Williamsa zajęli przedostatnią i ostatnią pozycję podczas kwalifikacji. Są to wyniki jakich można było się spodziewać. Nie od dziś wiadomo, że zespół ma problemy finansowe i nie prezentuje tego samego poziomu co rywale. Według Kubicy bolid źle się prowadził przez większość okrążeń. Niespodziewanie jednak prowadzenie poprawiło się pomimo braku zmian w ustawieniach pojazdu. „Przy trzecim wyjeździe poczułem lepszą przyczepność” mówi Polak. Niestety najlepsze okrążenie zakończyło się „kapciem”.

 

„Pocałunek” bariery

Podczas zjazdu z toru po jednym z okrążeń, Robert Kubica nie dobrał odpowiedniej prędkości co sprawiło, że bolid został nieco wyrzucony z toru i lekko odbił się od barierki. Można było później zauważyć członka ekipy zabierającego część spojlera z miejsca zderzenia. Filmik został opublikowany na oficjalnym twitterowym profilu Formuły 1. Komentatorzy żartobliwie skomentowali, że Robert pewnie zapamiętał ten zakręt jako szerszy.

To będzie ciężki wyścig dla Roberta, ale i również dla zespołu Williamsa. Wielkim sukcesem byłoby dokończenie wyścigu oraz awans o parę pozycji. Wyścig odbędzie się w niedzielę rano i powrót Kubicy na pewno przyciągnie przed ekrany telewizorów i komputerów wielu Polaków.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media