Smartfon bez aplikacji? Takiego urządzenia jeszcze nie było
153
Views

Wydaje się, że aplikacje są kwintesencją istnienia urządzeń nazywanych smartfonami. Czym jest więc smartfon bez aplikacji? Takiego urządzenia, jakie zapowiedziało Deutsche Telekom, właściciel T-Mobile, jeszcze nie było. Wszystko oparte jest na chmurze i sztucznej inteligencji!

Smartfon bez aplikacji? Takie urządzenie trafi na rynek

Smartfony bez aplikacji to po prostu zwykłe telefony komórkowe, które w dzisiejszych czasach są już niszą. Każde urządzenie tego typu oferuje dostęp do sklepów z aplikacjami, w których znajdziemy miliony appek różnym zastosowaniu. Wydaje się, ze smartfon bez aplikacji nie ma prawa istnieć. Innego zdania jest firma Deutsche Telekom.

Przeczytaj także: Huawei Watch 4 Pro w promocji! Obniżki nawet do 300 złotych!

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.; Smartfon bez aplikacji? Takiego urządzenia jeszcze nie było
Aplikacje to podstawa użytkowania smartfona. Deutsche Telekom chce przedstawić urządzenie, które ich nie potrzebuje. Fot. iPhone 15 Pro Max

Właściciel T-Mobile, Deutsche Telekom zapowiedział wprowadzenie na rynek bardzo nietypowego smartfona, który będzie różnił się od wszystkich znanych nam urządzeń tego typu. Telefon ma bowiem nie posiadać żadnych aplikacji, a jego funkcjonowanie będzie opierać się na sztucznej inteligencji i dostępie do chmury!

Nietypowe urządzenie w planach giganta

Sztuczna inteligencja stale zagościła w naszym życiu i wykorzystywana jest do przeróżnych czynności i stosowana w szerokiej gamie urządzeń. Wraz z premierą Samsunga Galaxy S24 zadebiutowało Galaxy AI. Sztuczna inteligencja ma wykonywać określone działania i pomagać użytkownikowi w codziennych czynnościach, które wykonuje za pomocą urządzenia. Deutsche Telekom chce pójść krok dalej i zaprezentować urządzenie całkowicie oparte na SI, bez wykorzystania jakichkolwiek aplikacji.

Premiera Samsung Galaxy S24, S24+ oraz Galaxy S24 Ultra.; Smartfon bez aplikacji? Takiego urządzenia jeszcze nie było
Premiera Samsung Galaxy S24, S24+ oraz Galaxy S24 Ultra, z którą zaprezentowano Galaxy AI. Fot. MenWorld

Właściciel T-Mobile pracuje nad nietypowym smartfonem wraz z producentem Chipów i specjalistami ds. sztucznej inteligencji z Brain.ai. Wspomniane urządzenie wykorzystuje SI do wszystkiego, czego oczekuje od telefonu użytkownik. W skrócie chodzi o to, że do korzystania z tego telefonu nie będą potrzebne żadne aplikacje, ponieważ AI będzie odpowiadało m.in. za komunikację z innymi, obsługę nawigacji, czy zapewni również rozrywkę.

Firma zapewnia, że sztuczna inteligencja dostosuje się do nawyków i preferencji użytkownika, co sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie jeszcze bardziej spersonalizowane. Większość funkcji ma opierać się na chmurze, a to właśnie generatywny interfejs ma zastąpić aplikacje. Wspomniany smartfon bez aplikacji ma zostać wyposażony w układ Snapdragon 8 Gen 3.

Smartfon bez aplikacji? Takiego urządzenia jeszcze nie było
Smartfon bez aplikacji? Takiego urządzenia jeszcze nie było. Fot. Deutsche Telekom

Urządzenie ma zostać zaprezentowane podczas targów MWC startujących 26 lutego br., które odbędą się w Barcelonie.

Źródło: Android Central

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.