Co prawda konsola PlayStation 5 na rynku jest już od jakiegoś czasu, to w dalszym ciągu brakuje na nią gier. Chodzi o tytuły, które wyciągną z konsoli tyle ile się da. Sony jest tego świadome i zdaje się, że szykuje ponad 25 dedykowanych gier. Pozwolą one w pełni wykorzystać możliwości nowej generacji konsol.

Sony szykuje ponad 25 ekskluzywnych gier na konsole PlayStation 5!

Największą kartą przetargową w walce między konsolami zawsze były dedykowane tytuły. W tym przypadku Sony biło na głowę Microsoft, ponieważ konsole japońskiego producenta zawsze mogłby pochwalić się większa liczbą ekskluzywnych tytułów. Zdaje sie, że w przypadku najnowszej generacji konsol PlayStation 5 będzie podobnie. Sugerując się słowami Hermena Hulsta, szefa PlayStation Studios, Sony szykuje ponad 25 gier, które bedą dostępne tylko i wyłącznie na nowej generacji konsol.

Według Hulsta, japoński gigant chce wypuścić na rynek dedykowane gry, które w pełni pokażą możliwości PlayStation 5. Ponad 25 ekskluzywnych tytułów trafi oczywiście na PS, a niektóre z nich będą również dostępne dla posiadaczy konsol PS4. Pozostaje tylko zrozumienie słów Hulsta. Czy sugerował on, że te 25 exclusive’ów tworzone są tylko przez studia należące do Sony?

Gran Turismo 7 na PlayStation 5 Którą konsolę PS5 kupić?
Gran Turismo 7 będzie jedną z gier, która trafi na PS5.

PS5 otrzyma najwięcej ekskluzywnych tytułów w historii

Jim Ryan, prezes Sony Interactive Enterteinment jakiś czas temu oznajmił, że konsola PlayStation 5 otrzyma największą ilość dedykowanych tytułów w historii konsol japońskiego producenta. Świadczy o tym fakt, że Sony podjęło współpracę z Jade Raymodn, która w przeszłości pracowała w Electronic Arts czy Ubisoft.

Przeczytaj także: PlayStation 5 otrzyma najwięcej ekskluzywnych gier w historii

Te 25 tytułów, które trafią na PlayStation 5 będzie w większości zupełnie nieznanymi wcześniej produkcjami. Cztery z nich już znamy, ponieważ Sony ujawniło, że na nową generację konsol trafią takie gry jak God of War: Ragnarök (2021), Forbidden West (2021), Ratchet & Clank: Rift Apart (2021) czy Gran Turismo 7 (2022).

Informacje podane przez Hermena Hulsta pobudziły zapał posiadaczy konsol!