Sousa w Lechu Poznań. Jest zainteresowany współpracą

Sousa w Lechu Poznań. Jest zainteresowany współpracą?

Do rozpoczęcia kolejnego sezonu PKO Ekstraklasa pozostał niecały miesiąc. W związku z tym kluby wzmacniają swoje szeregi. Jednym z nich jest Kolejorz. Kto wie, być może dojdzie do hitu: Sousa w Lechu Poznań. Sprawa jest rozwojowa.

Sousa w Lechu Poznań. Jest zainteresowany współpracą?
Sousa w Lechu Poznań. Jest zainteresowany współpracą?

Jeśli już zachęciłem Was do dalszej lektury to… uspokajam. Nie jest to oczywiście Paulo Sousa, który został zwolniony kilka dni temu z CR Flamengo i teraz walczy z klubem, który nie chce mu zapłacić. Życie. Jeśli już tu jesteś, zapewne interesuje Cię Lech Poznań, dlatego poczytaj dalej.

Oczywiście, chodzi o Alfonso Sousa, młodym Portugalczyku, który grał w Lisbonie, w klubie B-SAD. Sprawa jest mocno… rozwojowa. Szczególnie, że wskazuje na ten fakt nawet topowy dziennikarz – Fabrizio Romano, który jest ekspertem do spraw transferowych.

Sousa w Lechu Poznań. Jest zainteresowany współpracą

O sprawie pisze między innymi portal Gol24. Portugalczyk ma dołączyć do klubu, bowiem jego obecny pracodawca spadł do ligi niżej. W związku z tym Sousa może trafić do Lecha Poznań. Co ciekawe, jeszcze zimą, „miał na niego ochotę” Olympiakos, jednak 800 tysięcy euro nie zadowoliło B-SAD. O Sousę pytał również Raków Częstochowa. Czy jednak ostatecznie zobaczymy go jako zawodnika Kolejorza? Czas pokaże.

Czy jest się jednak kim zachwycać? 22-latek zagrał trzydzieści trzy mecze, strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Co ciekawe, zainteresowane są nim kluby z Portugalii i Hiszpanii, jednak tylko Lech zagwarantuje mu grę w eliminacjach europejskich pucharów. Podobno Lech negocjuje już z Beleneses w związku z pozyskaniem Alfonso. Mowa o kwocie około miliona euro.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.