139
Views

Mogłoby się wydawać, że gracze chcą iść wraz z postępem technologicznym i grać w nowe gry, które oferują zdecydowanie lepszą oprawę graficzną. Tak jednak nie jest. Grupa analityczna PlayerPulse opublikowała listę najpopularniejszych gier w Q1 2022 roku. Wyniki są zaskakujące!

Dane pokazują, że gracze wybierają nostalgię?

PlayerPulse to grupa należąca do firmy analitycznej NPD, która przedstawiła w ostatnim czasie bardzo ciekawe wyniki swojego badania. Grupa wzięła pod lupę najpopularniejsze gry, w które gracze w Stanach Zjednoczonych grali w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wyniki tego badania mogą być zaskakujące dla wielu, ponieważ okazuje się, że połowa z tych tytułów ma więcej niż kilka lat.

Przeczytaj także: GTA San Andreas na UE5! Tak powinna wyglądać zremasterowana gra!

Nowe gry nie są wystarczająco dobre dla graczy? Można by wysnuć takie wnioski po zobaczeniu listy najpopularniejszych gier pierwszego kwartału 2022 roku. Połowa z nich to gry, które powstały 4 i więcej lat temu. Na liście znajdziemy też dwuletnie tytuły oraz propozycje, które zostały wydane 12 miesięcy temu.

Stare gry są lepsze niż nowe tytuły? Tak wynika z listy

Wynikami pochwalił się Mat Piscatella, dyrektor wykonawczy firmy. Podkreślił on, że tytuły, które znajdują się na poniższej liście, nie są posortowane w kolejności od najpopularniejszej do tej najmniej, a ułożone chronologicznie względem roku wydania. Nikogo nie zdziwi fakt, że najstarszą grą na liście okazał się Minecraft, który zadebiutował na rynku w 2009 roku.

Na liście znajdziemy łącznie pięć tytułów, które zostały wydane przed 2020 rokiem i są to wspomniany wcześniej Minecraft (2009), GTA 5 (2013), The Sims 4 (2014), Fortnite (2017) i Among Us (2018). Nowsze tytuły, takie jak Annimal Crossing: New Horizons i Call of Duty: Warzone zostały wydane w 2020 roku. Pozostała trójka w postaci Madden NFL 22, CoD: Vanguard i NBA 2k22 miały swoją premierę w 2021 roku.

najpopularniejsze gry 2022 Q1

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.