Starlink już dostępny na Polskim rynku!

Starlink pozwala na dostęp do internetu w miejscach, gdzie normalnie jest to niemożliwe. Usługa ta już wcześniej zadebiutowała na rynku globalnym, jednak nie była początkowo dostępna w naszym kraju. Osoby bardziej zaznajomione w tym temacie będą wiedzieć, jednak spora część może nie widzieć co i jak. Z czym to się właściwie je?

Starlink z zasięgiem na całym globie?

Starlink już niedługo ma stać się globalnym dostawcą usług internetowych. Podczas konferencji Macquarie Grup firma SpaceX zapowiedziała, że do końca września 1800 satelitów dotrze w kosmos. Wówczas zasięg ma objąć całą planetę. Na to wygląda, że wszystko idzie zgodnie z planem, ponieważ firma ogłosiła podjęcie działalności na kolejnych obszarach, w tym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Myślę, że to bardzo dobry rozwój technologii, ponieważ poprawienie zasięgu w każdym miejscu na Ziemi pozwoliłoby nie tylko lepsze możliwości świadczenia usług, ale także szybszą komunikację.

Starlink już dostępny na Polskim rynku!
Starlink już dostępny na Polskim rynku!

Starlink mimo, że już dostępny w ww. państwie, to jednak będzie on działał w mocno ograniczonym zakresie. Prędkość transmisji ma wahać się od 50 do 150 Mb/s. Wartość ta ma stopniowo wzrastać wraz z pojawianiem się kolejnych satelitów na orbicie Ziemi. Dodatkowo mogą nastąpić krótkie utraty łączności, również ma to ulec poprawie z czasem. Na razie są to tylko puste słowa, jednak firma na tak dużą skalę nie wypowiadałaby obietnic, których nie jest w stanie dotrzymać.

Starlink już dostępny
Starlink już dostępny na Polskim rynku!

Co w wypadku, gdy chciał/a bym zakupić tą usługę?

Jeśli jesteście zainteresowani ową usługą to wystarczyć złożyć zamówienie na stronie Starlink. Może wystąpić komunikat z wiadomością o braku wsparcia dla Waszej okolicy. Należy wówczas złożyć depozyt, aby utrzymać swoje miejsce w kolejce. Ruszyły także publiczne testy tej usługi. Przyciągnęło to ponad 10 000 subskrybentów w 11 krajach. Użytkownicy dostarczyli informacji na temat prędkości, zasięgu czy stabilności. Pobieranie w większości przypadków oscyluje w okolicy 200 Mb/s, zaś wysyłanie wynosi około 30 Mb/s. Dla jednych może to być dużo, dla innych mało, jednak pamiętajmy, że wiele osób nie ma nawet ułamka tej wartości przez chociażby słaby zasięg czy ciężki teren do postawienie nadajnika. Starlink ma to zmienić, czy tak będzie? Myślę, że są na to spore szanse.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Starlink’a i pomysłu, jaki przedstawia ta usługa? Koniecznie podzielcie się swoim zdaniem w sekcji komentarzy.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj