Steam kończy ze wsparciem. Masz tego Windowsa? To już nie pograsz!; Steam i PlayStation Store kontrolowane przez UOKiK!
126
Views

Stare systemy Windows odchodzą w zapomnienie. Nie ma się czemu dziwić, skoro na rynku od kilku lat jest już Windows 10 oraz jego następca, Windows 11. Jak poinformowało Valve, Steam kończy ze wsparciem dla Windows 7 i 8, co oznacza, że na tych systemach już nie pogramy!

Steam kończy ze wsparciem dla starych Windowsów

Obecnie użytkownicy komputerów z systemem giganta z Redmond mogą korzystać z nowych najnowszych wersji oprogramowania – Windows 10 i 11. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość dostawców usług rezygnuje ze wsparcia dla starszych wersji systemu. Przecież sam producent, czyli Microsoft, postanowił zakończyć wspieranie tych OS-ów.

Steam kończy ze wsparciem. Masz tego Windowsa? To już nie pograsz!
Steam kończy ze wsparciem. Masz tego Windowsa? To już nie pograsz!

Przeczytaj także: To tytuł, który zmiecie GTA! Rockstar ma się czego bać

Valve poszło tą samą drogą i oznajmiło, że Steam kończy ze wsparciem dla Windows 7 i 8. Ma to bezpośredni związek z przeglądarką Google Chrome, na której opierają się najnowsze funkcje platformy. Z racji tego, że przeglądarka nie wspiera już starych systemów, dlatego też popularna platforma do gier również z nich rezygnuje.

Na tych systemach nie zagrasz już w gry

W oficjalnym komunikacji Valve, w którym możemy przeczytać, że Steam kończy ze wsparciem dla starszych systemów Windows, napisano: “Najnowsze funkcje Steam opierają się na wbudowanej wersji przeglądarki Google Chrome, która nie działa już w starszych wersjach systemu Windows. Ponadto przyszłe wersje Steam będą wymagały aktualizacji funkcji i zabezpieczeń systemu Windows obecnych tylko w systemie Windows 10 i nowszych.”

Bardzo wysoka cena gry to dobry pomysł na udany marketing?
Jeśli masz Windowsa 7 lub 8, to wkrótce nie zagrasz w gry ze Steam.

Nie ma się co dziwić, skoro nowe komputery pracują już na Windows 10 lub 11, a siódemka, ósemka i Windows 8.1 stanowią mały odłamek systemów operacyjnych użytkowników Steam. Windows 7 znajduje się na 0,09% komputerów, a wersja 64-bity na 1,43% urządzeń. Windows 8.1 to zaledwie 0,34 proc. urządzeń.

Warto jednak zaznaczyć, że wsparcie dla tych systemów skończy się dopiero 1 stycznia 2024 roku.

Źródło: PCGamer

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.