162
Views

Steam to najpopularniejsza platforma do kupowania i grania w gry. W ostatnim czasie Valve pochwaliło się wynikiem zalogowanych użytkowników, który okazał się rekordem! Liczby robią ogromne wrażenie!

Steam pobija swój rekord zalogowanych użytkowników

Beneficjentów obecnej sytuacji na świecie spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19 nie ma zbyt wielu, jeśli jednak możemy kogoś wskazać, to jest to branża gier. Ostatnie wyniki platformy Steam mogą to potwierdzić. Do momentu, kiedy świat funkcjonował normalnie na platformie Valve, nigdy nie zanotowano jednocześnie ponad 20 milionów użytkowników będących online. W 2021 roku stało się to już dwukrotnie.

Przeczytaj także: Gry z blockchain zbanowane na Steam. Przejmie je Epic Games?

Pierwszą rekordową liczbę użytkowników korzystających jednocześnie ze swojego konta na Steam zanotowano w marcu/kwietniu. Wtedy według statystyk na platformie swój czas spędzało 26,9 miliona użytkowników. Rekord ten został pobity 27 listopada. Na platformie jednocześnie zalogowanych było 27 milionów użytkowników!

Co pozwoliło osiągnąć taki wynik?

Tak jak już wspomniałem, Steam, jak i cała branża gier najbardziej zyskała na wybuchu pandemii COVID-19. Ludzie, z racji lockdownów i spędzania czasu w domu mają zdecydowanie więcej czasu na granie w nowe tytuły. Na rekord z 27 listopada duży wpływ miały również promocje związane z Czarnym Piątkiem. Wiele ciekawych i dużych tytułów zostało sporo przecenione, dlatego też była to świetna okazja na zakup gry, która nas interesowała.

Rekordowy wynik Steam pokazuje również, że platforma ta jest daleko przed konkurencją w postaci Epic Games Store. Pomimo tego, że Epic Game co tydzień rozdaje bezpłatne gry, to platforma do gier Valve dalej cieszy się większym zainteresowaniem wśród graczy.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  All Comments

  • Najlepsze Panie z i nie tylko są już na zapraszam Kasiaa00, poflirtuj z laskami <3

   Kasia Markowska 02/12/2021 17:49
   • Kasia 00 gdzie te laski??

    Blue 15/01/2022 04:13