Kryptowaluty to w dalszym ciągu gorący temat, który przynosi spory zysk osobą zajmującym się wykopywaniem wirtualnej waluty. Można to robić na wiele sposobów. Na rynku pojawiły się m.in. gry oparte na technologii blockchain pozwalające na wymianę kryptowalut lub NFT. Tytuły te dostępne były na Steam, jednak najnowsza zmiana regulaminu sprawi, że znikną z tej platformy. Zdaje się, że Epic Games zaproponuje swoją pomoc.

Gry blockchain znikają z platformy Steam

Platforma Steam wprowadziła najnowsze zmiany w regulaminie, według których nie można dystrybuować aplikacji oraz gier opartych na technologii blockhain. Aplikacje te pozwalają na wymianę kryptowalut oraz NFT. Najnowsza wzmianka pojawiła się na specjalnej stronie skierowanej do deweloperów i wydawców. Jeśli tytuły, które pojawią się w sklepie, będą kłócić się z najnowszą polityką Valve, zostaną usunięte z platformy.

Przeczytaj także: Steam Deck może zostać najlepszą konsolą na rynku. Oto dlaczego!

Taki ruch nie spodobał się oczywiście twórcą tego typu produkcji. Na ten temat wypowiedział się producent gry Age of Rust, SpacePirate Games. Według słów z przedstawicieli producenta Steam nie chce mieć w swoim sklepie produktów, które mają wartość w świecie rzeczywistym. Jego zdaniem gry blockchain i NFT są przyszłością tej branży. Nie ma się co dziwić złości producenta, ponieważ ich gra wkrótce zniknie z platformy Valve.

Epic Games skorzysta na tej decyzji?

Największym konkurentem Steam jest Epic Games i jak się okazuje, platforma ta może mocno skorzystać na decyzji Valve. Tim Sweeney, szef Epic Games w jednym ze swoich wpisów na Twitterze napisał, że jego platforma jest otwarta na gry typu blokchain. Podstawowym warunkiem umieszczenia gier tego typu na platformie jest to, że działają one zgodnie z prawem, regulaminem platformy i skierowane są do odpowiedniej grupy wiekowej.

Rozwiązanie to może przynieść sporo dobrego samej platformie, która zyska większą ofertę. Kryptowaluty w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, dlatego gry oparte na technologii blockchain mogą przyciągnąć do platformy Epic Games sporo nowych użytkowników. A przecież o to w tym wszystkim chodzi! Wkrótce może się okazać, że perspektywa straty konsumentów wymusi na Steam cofnięcie tej decyzji.

Źródło: The Verge